• Zelená škola

Medzinárodný deň biodiverzity v triede s prírodovedným zameraním

01.06.2021 17:11

22. mája si pripomíname Medzinárodný deň biodiverzity. Pri príležitosti tohto dňa boli pre žiakov I.B triedy pripravené dve aktivity.

Hurá von s Pl@ntNetom

25.05.2021 16:13
           Hoci najprv proti-pandemické opatrenia a teraz nepriaznivé počasie robili škrty v plánoch, žiačky II.B triedy sa nevzdali a pokračovali v aktivitách celoslovenského projektu, ktorý sa zameral na mapovanie a spoznávanie inváznych aj chránených druhov rastlín. V pondelok 24. mája v rámci informačnej kampane prezentovali svoju prácu z projektu Hurá von s Pl@ntNetom svojim spolužiakom. Ako súčasť prezentácie si pripravili aj interaktívne hry, kde si mohli rovesníci overiť svoje znalosti a vyskúšať samotnú aplikáciu.

Aktivita programu Škola priateľská k deťom

11.05.2021 16:03
           Vo štvrtok 6. 5. 2021 bola vyučovacia hodina biológie v I.B triede, triede s prírodovedným zameraním,  realizovaná iným spôsobom. V rámci programu Škola priateľská k deťom, kde sa dlhodobo zapájame a naša škola môže používať tento titul, sa online formou uskutočnila aktivita tohto programu.

Ekotopfilm - Envirofilm

06.05.2021 20:24

V týždni od 26. do  30. apríla  2021 sa v našom meste online formou konal environmentálny filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm. Sme veľmi radi, že sa koordinátorom podarilo zorganizovať tento ročník a vybrané filmy opäť oslovili veľký počet divákov. Vyhovovala nám aj nová online forma podujatia a danú problematiku sme mohli v rámci predmetov biológia a chémia priblížiť väčšiemu počtu žiakov. Z našej školy si festival prezrelo približne 270 žiakov z deviatich tried 1. - 3. ročníka. Z postrehov vyberáme názory žiakov našich tried s prírodovedným zameraním.

22. 4. - Deň Zeme

22.04.2021 21:06
        Dnes, 22. 4., je Svetový deň Zeme. Mnohí ho pokladajú za akýsi protest proti tomu, čo sa deje s našim životným prostredím alebo ako príležitosť pomôcť očistiť našu planétu. Tak sa rozhodlo konať aj zopár ľudí z našej školy, a tak ukázali, že im nie sú odpadky a znečistenie ľahostajné.

Výzva - vypestujme si vlastné potraviny

13.04.2021 14:30

Milí študenti a učitelia!
        Pestujete doma vlastné ovocie alebo zeleninu, či rôzne bylinky a rastliny? Ak áno, táto výzva je práve pre Vás.