• Zelená škola

• Aktivita programu Škola priateľská k deťom

• 11.05.2021 16:03
        •    Vo štvrtok 6. 5. 2021 bola vyučovacia hodina biológie v I.B triede, triede s prírodovedným zameraním,  realizovaná iným spôsobom. V rámci programu Škola priateľská k deťom, kde sa dlhodobo zapájame a naša škola môže používať tento titul, sa online formou uskutočnila aktivita tohto programu.
        •       Na Zoom stretnutí s Filipom Mročom, koordinátorom pre školy zo Slovenskej nadácie pre UNICEF, sa hovorilo o podvýžive, jej dôsledkoch, riešeniach. Ak máte záujem zistiť o tejto téme viac, pozrite si krátke videá.

Priložený link podvýživa https://www.youtube.com/watch?v=Dumdi7WULRk

riešenie https://www.youtube.com/watch?v=C08pDtuKycA

Spätná väzba  žiakov:

„Prednáška bola zaujímavá a páčilo sa mi, že nebola moc dlhá, a viac som porozumela tomuto problému. Ľudia z UNICEF-u majú môj obdiv pre to, čo robia! Obidve videá, ktoré pán poslal, boli tiež prijemée na pozeranie a nie zbytočne dlhé. Páči sa mi, že deti dostávajú náhradné taštičky miesto stravy a že to je vymyslené tak, že ich nemôžu predávať – pravidelným vážením detí.

Pri prednáške som si uvedomila, aké mám šťastie, že odmalička som mala čo jesť a nehladovala som.“

Petra Kozáčková I.B

„+ Páčilo sa mi, akým spôsobom bola hodina spracovaná

+ Páčilo sa mi, akými rôznymi spôsobmi UNICEF pomáha ľuďom v Afrike

+ Hodina bola náučná a dozvedel som sa veľa nových vecí o podvýžive

- Bolo mi ľúto iba problémov s videami, ktoré sekali a museli sme si ich kvôli tomu pozrieť osobne“

Nikolaj Pažický I.B

„Táto aktivita sa mi veľmi páčila. O podvýžive som už niečo vedela, ale netušila som, čo všetko je s tým spojené. O mnohých problémoch, ktoré súvisia s podvýživou som nevedela napríklad, že spôsobuje nadváhu, alebo z nej môžu deti oslepnúť. Takúto aktivitu beriem pozitívne a som rada, že som sa jej mohla zúčastniť. Prinieslo mi to iný pohľad na túto nie často rozoberanú problematiku.“

Tatiana Zaťková I.B

Aktivita programu Škola priateľská k deťom - Obrázok 1