• Prečo práve ruský jazyk?

• V dnešnej dobe patrí k jedným najpoužívanejším jazykom vo svete a na internete.
          • Ruštinou hovorí takmer 300 miliónov ľudí vo svete.
          • Učenie sa, ovládanie a aj poznanie ruského jazyka podporuje rozvoj komunikačných zručností a rôznych kompetencií. Obohacuje vedomosti a rozhľad človeka.
          • Zároveň prinúti zamýšľať sa nad podobnosťou slovanských jazykov a ich kultúrnym dedičstvom.
          • Najšpecifickejšou črtou ruského jazyka je samotná abeceda – AZBUKA. Tá obsahuje množstvo špecifických znakov, no zároveň množstvo písmen, ktoré sa zhodujú s naším materinským jazykom, čo žiakom uľahčuje proces osvojovania ruštiny hneď na začiatku.
          • V ruštine môžeme nájsť čaro krásnej výslovnosti a inakosti.