• Matematika

PaedDr. Antónia Bartošová, RNDr. Anna Bálintová, CSc., PaedDr. Andrea Bednárová, PhD., RNDr. Nataša Gerthofferová, Mgr. Katarína Palková
        • Charakteristika predmetu

•    Učebný predmet matematika je zameraný na rozvoj matematických zručností tak, aby bol žiak schopný rozvíjať a používať matematické myslenie na riešenie rôznych problémov v každodenných situáciách. Preto pri vyučovaní matematiky kladieme dôraz na postup a aktivitu, ako aj na vedomosti. Matematické zručnosti zahŕňajú na rôznych stupňoch schopnosť a ochotu používať matematické modely myslenia (logické a priestorové myslenie) a prezentácie (vzorce, modely, diagramy, grafy, tabuľky).

Žiaci sa na našej škole stretnú s matematikou v 1. ročníku v rozsahu 5 hodín týždenne, v 2. a 3. ročníku v rozsahu 4 hodiny týždenne. Počas týchto rokov majú žiaci možnosť nadobudnúť vedomosti a zručnosti, ktoré im umožnia úspešne absolvovať maturitnú skúšku z matematiky, alebo pokračovať v štúdiu technických, ekonomických, prírodovedných a informatických odborov. Pri vyučovaní matematiky kladieme dôraz na aktívnu prácu žiaka na hodine. Z tohto dôvodu na hodinách matematiky žiaci pracujú rôznou formou (v skupinách, v dvojiciach), sú učiteľom usmerňovaní, aby sami nachádzali riešenie matematických úloh, aby sa naučili pracovať s matematickým textom, sami objaviť matematické zákonitosti, formulovať a overovať svoje hypotézy.