• Príručka pre uchádzača o štúdium na Gymze v kocke

    • Štúdium

      

        Ponúkame Ti tri výnimočné študijné plány:

      

     1. Prírodovedný

        V Prírodovednom programe získaš skvelý základ pre štúdium prírodovedných, medicínskych a technických odborov, vďaka zvýšenej dotácii takto zameraných predmetov počas celých štyroch rokov štúdia.

      

     1. DSD

        DSD plán je zameraný na rozšírenú výučbu nemeckého jazyka. V priebehu štúdia získaš diplomy na jazykovej úrovni A2/B1 v 3. ročníku a B2/C1 v 4. ročníku, čím získaš vedomosti vhodné napríklad na štúdium na vysokej škole v nemecky hovoriacej krajine.

      

     1. Všeobecný

        Všeobecné gymnaziálne štúdium Ti ponúka široký rozhľad vo všetkých predmetoch a je vhodné napríklad pre uchádzačov, ktorí ešte nie sú rozhodnutí, čomu sa chcú v budúcnosti venovať alebo ešte neobjavili svoje silné stránky.

      

      

        Ak sa rozhodneš pre našu školu a zvládneš prijímacie skúšky, máš možnosť zúčastniť sa Letného campu. Spoznáš časť učiteľského zboru, ktorý sa Ti bude prostredníctvom neformálneho vzdelávania, pokusov a praktických ukážok snažiť odovzdať zaujímavé informácie z rôznych oblastí. Zoznámiš sa s prostredím školy, ktorú budeš nasledujúce roky navštevovať a spoznáš ďalších svojich rovesníkov a kamarátov, ktorí na nej budú študovať spolu s Tebou.

      

        Hneď prvý týždeň školského roka bude adaptačný, kedy budeš mať možnosť prostredníctvom rôznych aktivít a hier spoznať svojich spolužiakov a aj starších študentov, ktorí Ťa budú celý týždeň v úlohe prefektov sprevádzať a zoznamovať so školou.

      

        V druhom ročníku Ťa čaká malá maturita z anglického jazyka, prostredníctvom ktorej zistíš na čom si, prípadne kde treba zamakať.

      

      

     Stravovanie

      

        Stravovanie je zabezpečené počas celého dňa - kedykoľvek si zabudneš desiatu, k dispozícii máš výber potravín zo školského bufetu.

      

        Obedovať chodíme na Hotelovú akadémiu – hneď oproti nášmu gymnáziu – kde máme na výber vždy z dvoch jedál, ktoré si vopred nahlasujeme. Jedno je vždy bezmäsité, obe sú však vždy veľmi chutné.

      

      

     Športové kurzy

      

        V prvom ročníku Ťa u nás čaká týždenný kurz zimných športov, v ktorom si môžeš vybrať z ponuky zahŕňajúcej lyžovanie a snowboardovanie na rôznych úrovniach – od úplných začiatočníkov až po pokročilých, bežkovanie alebo pešiu turistiku.

      

        Prostredníctvom kurzu letných športov, ktorý sa koná v druhom ročníku, môžeš stráviť 5 dní v týždni na plavárni pod dohľadom inštruktorov alebo na lezeckej stene, kde sa taktiež s pomocou inštruktorov naučíš základy lezenia alebo zdokonalíš v lezeckých schopnostiach. Výber je len na Tebe.

      

        Tretí ročník ponúka takzvaný KOŽAZKurz ochrany života a zdravia, kde podstúpiš kurz prvej pomoci či splavovanie Váhu spolu s mnohými ďalšími zaujímavými aktivitami.

      

      

     Študentský život

      

        Neformálne sa môžeš u nás vzdelávať prostredníctvom zaujímavých programov Show your talent, ktorý Ti pomôže objaviť svoje silné stránky a okrem iného Ťa naučí tímovej spolupráci, alebo DofE, v ktorom pomocou našich skvelých koordinátorov prekonáš svoje limity a získaš cenu vojvodu z Edinburghu uznávanú na množstve vysokých škôl aj v zahraničí.

      

        Okrem vzdelávania u nás zažiješ aj mnoho zábavy na rôznych celoškolských akciách a podujatiach. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad Gymza tvorí, Vianočné trhy, Novoročný koncert, Olympijský deň a i.

      

        Cudzie jazyky sa učíme nielen na vyučovaní, ale aj v krajinách EÚ. Môžeš sa stať členom Erasmus+ tímu a vycestovať s nami do Švédska, Španielska, Islandu, Grécka, Talianska, Francúzska, Poľska a ďalších krajín. Pri štúdiu ktoréhokoľvek cudzieho jazyka budeš mať možnosť na vlastné oči spoznať aj jeho krajinu - Veľkú Britániu, Rusko, Nemecko, Taliansko a Francúzsko.

      

        Ak sa chceš dozvedieť viac, sleduj naše sociálne siete – Instagram, Facebook alebo Youtube, kde nájdeš rôzne videá a aj online Deň otvorených dverí.

​​​​​​Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina

IČO: 00160903, tel. č.: 041/763 77 00, fax: 041/763 43 50, e-mailgymnazium@gymza.sk

 

kontakt na správcu webovej stránky: slosar.michal@gmail.com, michal.slosar@gymza.sk