• Školská knižnica

• Milí návštevníci GYMZA školskej knižnice,

navštívte našu školskú knižnicu. Celý knižničný fond je spracovaný elektronicky. Môžete si ho prezerať na počítači, pomocou web katalógu KIS MASK. Vyhľadávať môžete podľa: autora diela, názvu diela, kľúčového slova, vydavateľstva, jazyka a roku vydania.

Podľa programového vyhlásenia IASL (Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva), existencia a využitie školskej knižnice je dôležitou súčasťou vzdelávania. Školská knižnica je centrom plnenia vzdelávacích cieľov a úloh školy. Poskytuje široký rozsah zdrojov, tlačených i netlačených dokumentov, vrátane elektronických. Pôsobí ako živý nástroj vyučovacieho procesu.

Naša školská knižnica slúži aj na vyučovanie, kedy môžu vyučujúci využiť audiovizuálne a elektronické pomôcky, ktoré súvisia s konkrétnym predmetom.

Knižničný fond tvorí:

BELETRIA

• diela svetovej a slovenskej literatúry autorov ako napr. E. Hemingway, E. M. Remarque, J. D. Salinger, W. Shakespeare, L. N. Tolstoj, A. S. Puškin, M. Kukučín, J. G. Tajovský, B. S. Timrava, J. Palárik, J. Kráľ a ďalších, ktorých diela sú súčasťou mimočítankového čítania.
          • beletria v anglickom jazyku – romantické príbehy od Ch. Bronteovej, Jane Austenovej, knihy od Charlesa Dickensa alebo Jacka Londona

ANTOLÓGIE – výber literárnych prác rozličných autorov

NÁUČNÉ SLOVNÍKY– bibliografické, frazeologické, súčasného slovenského jazyka, homonymické a synonymické slovníky, slovník poetiky

ENCYKLOPÉDIE– dramatických umení, slovenských spisovateľov, spisovateľov sveta, literárnych diel,