• Stručne o nás

•    Gymnázium Hlinská 29 v Žiline je 4-ročné gymnázium s viac ako 50-ročnou tradíciou. Patrí k popredným gymnáziám v regióne.mPonúka výchovne vyvážené prostredie, v ktorom platia dohodnuté pravidlá, v ktorom žiak je pre učiteľa partnerom. Učíme žiakov slušne vyjadriť vlastný názor na čokoľvek, čo sa ich týka. Učíme ich tvrdej práci, ale i vedieť sa slušne a kultúrne správať na verejnosti, aby sebavedomie našich žiakov bolo zdravé a podložené schopnosťami a vedomosťami. Škola cez ŠkVP reflektuje na potreby a schopnosti žiakov, aby sa ich talent a potenciál rozvíjal podľa ich záujmu ale súčasne podľa požiadaviek aktuálnej doby. Preto okrem všeobecného gymnaziálneho štúdia ponúkame program so zameraním na prírodné vedy a informatiku určeného pre budúcich medikov, farmaceutov, veterinárov, technikov, vedcov či programátorov alebo DSD program s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka. Škola ponúka a realizuje začleňovanie žiakov s rôznymi vývinovými poruchami i intelektovo nadaných žiakov.

Na prvom mieste je bezpochyby kvalita výchovno–vzdelávacieho procesu, o čom svedčí množstvo našich absolventov pokračujúcich v štúdiu na popredných univerzitách na Slovensku i v zahraničí. Dnes však pri výbere školy často rozhodujú aj ďalšie činnosti, ktoré naša škola každoročne ponúka: doplnkové vzdelávacie aktivity, mimoškolské, športové a kultúrne aktivity, čo projekty: medzinárodné projekty Erasmus+, dobrovoľnícke aktivity.

Okrem vytvárania vhodných podmienok na realizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu podporujeme wellbeing - vytvárame príjemné a pokojné pracovné prostredie, pozitívnu klímu, ktorá je základom na vytváranie dobrých vzťahov medzi žiakmi, učiteľmi, rodičmi a nepedagogickými zamestnancami.