• Zelená škola

• Výzva - vypestujme si vlastné potraviny

• 13.04.2021 14:30
        • Milí študenti a učitelia!
          Pestujete doma vlastné ovocie alebo zeleninu, či rôzne bylinky a rastliny? Ak áno, táto výzva je práve pre Vás.

•    Či už bývate v byte alebo v rodinnom dome. So súviacou pandémiou narástol aj nákup balených potravín, a to aj zeleniny a ovocia. Preto chceme v rámci Zelenej školy ukázať, že si môžete dopestovať vlastné potraviny aj vy a práve na to nastalo vhodné obdobie. Spoločne tým predídeme spotrebe plastov, odpadu a taktiež sa priučíme spoznávať život malého semienka a vytvoríme z neho chutnú potravinu. Idete do toho s nami? Ak Vás táto výzva a pomoc oslovila, prosíme Vás o zaslanie fotografií vašich dopestovaný rastlín, klíčkov, procesu sadenia na mail vikisopkova@gmail.com. Fantázii sa medze nekladú a fotografie môžu byť naozaj originálne. S vaším súhlasom budeme zverejňovať fotografie a spoločne budeme sledovať náš progress pestovania. Aj keď to je občas dlhší proces, nemusíte zúfať. A ak neviete ako na pestovanie, určite vám radi pomôžu rodičia, študenti i učitelia. V prílohe sú zároveň rôzne tipy na pestovanie nenáročných rastlín.Tešíme sa spoločne každému úspechu a budeme radi za každú účasť!

Čas na odoslanie fotografií je do 31.5.2021.

Všetkých zúčastnených odmeníme.

Vaše kolégium Zelenej školy

Tipy na pestovanie nenáročných rastlín (.docx)