• Zelená škola

• Členovia Zelenej školy pre školský rok 2020/2021:

• koordinátorka ZŠ: Mgr. Jana Leibiczerová
      • vedúca ZŠ: Viktória Sopková
      • Silvia Posluchová
      • Natália Varhaníková
      • Nikola Smidová
      • Monika Nováková

• Hurá von s Pl@ntNetom

• 25.05.2021 16:13
          •    Hoci najprv proti-pandemické opatrenia a teraz nepriaznivé počasie robili škrty v plánoch, žiačky II.B triedy sa nevzdali a pokračovali v aktivitách celoslovenského projektu, ktorý sa zameral na mapovanie a spoznávanie inváznych aj chránených druhov rastlín. V pondelok 24. mája v rámci informačnej kampane prezentovali svoju prácu z projektu Hurá von s Pl@ntNetom svojim spolužiakom. Ako súčasť prezentácie si pripravili aj interaktívne hry, kde si mohli rovesníci overiť svoje znalosti a vyskúšať samotnú aplikáciu.
          • Aktivita programu Škola priateľská k deťom

• 11.05.2021 16:03
          •    Vo štvrtok 6. 5. 2021 bola vyučovacia hodina biológie v I.B triede, triede s prírodovedným zameraním,  realizovaná iným spôsobom. V rámci programu Škola priateľská k deťom, kde sa dlhodobo zapájame a naša škola môže používať tento titul, sa online formou uskutočnila aktivita tohto programu.
          • Ekotopfilm - Envirofilm

• 06.05.2021 20:24
          •    V týždni od 26. do  30. apríla  2021 sa v našom meste online formou konal environmentálny filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm. Sme veľmi radi, že sa koordinátorom podarilo zorganizovať tento ročník a vybrané filmy opäť oslovili veľký počet divákov. Vyhovovala nám aj nová online forma podujatia a danú problematiku sme mohli v rámci predmetov biológia a chémia priblížiť väčšiemu počtu žiakov. Z našej školy si festival prezrelo približne 270 žiakov z deviatich tried 1. - 3. ročníka. Z postrehov vyberáme názory žiakov našich tried s prírodovedným zameraním.

• 22. 4. - Deň Zeme

• 22.04.2021 21:06
          • Dnes, 22. 4., je Svetový deň Zeme. Mnohí ho pokladajú za akýsi protest proti tomu, čo sa deje s našim životným prostredím alebo ako príležitosť pomôcť očistiť našu planétu. Tak sa rozhodlo konať aj zopár ľudí z našej školy, a tak ukázali, že im nie sú odpadky a znečistenie ľahostajné.