• Zelená škola

• Medzinárodný deň biodiverzity v triede s prírodovedným zameraním

• 01.06.2021 17:11
        •    22. mája si pripomíname Medzinárodný deň biodiverzity. Pri príležitosti tohto dňa boli pre žiakov I.B triedy pripravené dve aktivity.

•    Najprv v rámci laboratórnych cvičení z biológie absolvovali mini – exkurziu zameranú na biodiverzitu – druhovú pestrosť rastlín v okolí školy. Spoločne spoznávali a charakterizovali predstaviteľov ihličnanov i magnóliorastov a pri neznámejších druhoch využívali aj pomoc  mobilnej aplikácie Pl@ntNet.

Potom sme na pôde našej školy privítali odborníčku na environmentálnu výchovu zo Školy ochrany prírody vo Varíne. Pani Alenka Badurová formou interaktívnej besedy vysvetlila význam ochrany prírody, zachovania  biodiverzity, pozitíva i problémy našich národných parkov a iných chránených území.

Viac o uskutočnenej besede a naše poďakovanie prostredníctvom žiackych spätných väzieb:

„Táto beseda sa mi veľmi páčila, naučil som sa veľa nových poznatkov o našom najbližšom národom parku Malá Fatra. Zároveň som si zopakoval všetky naše národné parky a chránené krajinné oblasti. Obrázky, s ktorými sme robili rôzne aktivity mi vnukli nápad na skvelý výlet alebo miesto na prázdniny. Takže celkovo hodnotím túto aktivitu pozitívne a už sa teším na náš spoločný výlet do Jánošíkových dier v druhom ročníku.“

Richard Kovalčík I.B

„Krásna prezentácia, pekne spracované. Naučili sme sa kopec nových vecí a zopakovali staré. Aktivity boli super, zábavné a poučné. Najlepší bol zvierací „facebook“ na koniec.“

Milan Fiťma I.B

„+ Veľmi pekne spracovaná prezentácia aj výklad.

+ Páčila sa mi práca v tímoch, kde sme podľa obrázku alebo podľa loga mali zistiť o aký národný park sa jedná.

+ Vtáčie bingo bola taktiež veľmi originálna a zároveň náučná aktivita.

+ Na záver sa mi veľmi páčili zábery z fotopasce, v ktorej bolo vidno veľa zvierat, ktoré si navzájom nechávali „správy“ na jednom strome.“

Nikolaj Pažický I.B

FOTOGALÉRIA TU (odkaz)