• Medzinárodné projekty

•    Škola má dobrú skúsenosť s realizovaním medzinárodných projektov ako napr. Comenius, pri ktorého realizácii bol hlavným komunikačným jazykom anglický jazyk. Projekt Comenius („Po stopách Mozarta Európou“) zahŕňal spoluprácu 9 krajín a počas dvojročného trvania projektu sa zrealizovalo 7 zahraničných ciest našich žiakov a jedno medzinárodné stretnutie na pôde našej školy. Do uvedeného projektu boli zapojení žiaci a učitelia z nasledovných krajín: Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Veľká Británia, Belgicko, Nemecko, Dánsko, Česko a Slovensko.

V súčasnosti škola benefituje z programu Erasmus+. Dôkazom sú nasledovné projekty na medzinárodnej úrovni:

Digital Competence and eSafety (KA229 – School Exchange Partnerships)

Plánované trvanie do 31.08.2022, ešte sa nežiadalo o predĺženie – plánované je žiadať o predĺženie na minimálne 8 až 12 mesiacov – čiže trvanie najdlhšie do 31.08.2023.

Krajiny: Švédsko, Grécko, Taliansko, Slovensko, Island, Poľsko

European Students for sustainability (KA229 – School Exchange Partnerships) – žiadosť o predĺženie už bola podaná – projekt je predĺžený do 30.09.2023.

Krajiny: Švédsko, Grécko, Taliansko, Španielsko, Slovensko

Development through autonomy, self-responsibility and self-care: ePortfolios as a life-long-learning approach from secondary school to university (KA220-SCH - Kooperačné partnerstvá v sektore školského vzdelávania) 01.01.2022 – 01.07.2024.

Krajiny: Slovensko (2x, Prešovská Univerzita v Prešove, Gymnázium Hlinská), Nemecko (2x, Max-Beckmann-Schule, Frankfurkt a Justus-Liebig-Universität in Gießen), Chorvátsko (Srednja skola Jure Kastelan, Omiš)

Škola tiež podala žiadosť o akreditáciu Erasmus+. Jedná sa o mobility KA1, kde má skupinka žiakov možnosť vycestovať na krátkodobú mobilitu – ide o žiakov s II. typom učebného plánu (komunikácia v nemčine) a o žiakov s I. typom učebného plánu (komunikácia v angličtine) + mobility učiteľov za účelom jazykového rozvoja a pozorovania príkladov dobrej praxe. Výsledky budú známe vo februári 2022.