• Ruský jazyk na Gymze

•    Vyučovanie ruského jazyka na našom gymnáziu má dlhoročnú tradíciu, čoho výsledkom je neustály záujem o tento krásny slovanský jazyk. Čo je na ruštine také zaujímavé a aké výhody prináša ruština našim žiakom?

Výhody počas štúdia:

• Poznanie jazyka po komunikačnej aj gramatickej stránke.
          • Rozvoj komunikačných kompetencií.
          • Prehĺbenie a rozšírenie kultúrneho dedičstva Ruska a iných rusky hovoriacich krajín v porovnaní so slovenským jazykom.
          • Prepájanie medzipredmetových vzťahov z hľadiska prípravy na maturitnú skúšku, či už pre MS zo SJL alebo z RUJ.
          • Možnosť účasti na olympiádach v ruskom jazyku, či jazykových súťažiach, ako spätná väzba pre žiakov.
          • Možnosť maturitnej skúšky z ruského jazyka.
          • Možnosť vycestovania a uskutočnenia poznávacích exkurzií do Ruskej federácie.

Výhody do budúcnosti:

• Ruština predstavuje 2. obchodný jazyk EÚ, čo znamená, že rastie dopyt po rusky hovoriacich ľuďoch a potenciálnych zamestnancoch.
          • Možnosť nadviazať medzinárodné vzťahy s využitím ruštiny.
          • Možnosť štúdia v Rusku na vysokej škole alebo univerzite.