• Práca na projektoch Erasmus+ na našej škole pokračuje

•    Ako sme už informovali, tento školský rok boli na našom Gymnáziu spustené dva medzinárodné projekty programu ERASMUS+. Prvým je ekologicky zameraný projekt European Students for Sustainability a druhým je projekt týkajúci sa digitálnych  zručnosti a bezpečnosti na internete Digital Competence and eSafety. Čo sme stihli zatiaľ urobiť?

•    Koordinátori Erasmus+ tímov z jednotlivých partnerských krajín zrealizovali úvodné spoločné stretnutia k obom projektom. Na týchto online schôdzkach sme hovorili o plánoch a aktivitách na najbližšie obdobie. Uskutočnili sme výber študentov 1. a 2. ročníka Gymnázia, ktorí v októbri prejavili záujem o účasť v projekte Erasmus+. Žiaci boli o výsledku výberu informovaní prostredníctvom emailu a získali aj certifikát o členstve v Gymza Erasmus+ tíme. Taktiež sme vytvorili tím učiteľov z nášho Gymnázia. Učitelia sa spolu stretli a začali pracovať na prvých úlohách, ktoré boli dohodnuté na stretnutiach koordinátorov.

V piatok 20. 11. 2020 sa učiteľské tímy jednotlivých partnerských škôl vzdelávali pod vedením partnerov z Talianska v oblasti využívania online priestoru eTwinning. Program eTwinning poskytuje priestor pre učiteľov a žiakov spájať sa, spolupracovať a komunikovať na diaľku v bezpečnom virtuálnom prostredí. Žiaci Gymza Erasmus+ tímu budú spolupracovať a realizovať mnoho aktivít  v rámci oboch projektov práve cez priestor eTwinning.

Už na december plánujeme prvé online stretnutie žiackych tímov partnerských krajín prostredníctvom videokonferencie. Tešíme sa!

Koordinátorky Erasmus+ KA2
          Mgr. Patrícia Bajcsiová, Mgr. Zuzana Bebčáková, PhD.

FOTOALBUM TU: ODKAZ