• Erasmus+ tentokrát na Islande

•    V dňoch 19. 2. – 26. 2. 2022 sa dvaja učitelia nášho gymnázia (Ema Rančáková, Natália Motz) a štyria študenti (Jakub Hvorečný II.A, Lívia Hybrantová III.A, Karin Kitašová III.A, Katarína Puterová III.C) zúčastnili ďalšieho výmenného pobytu Erasmus+, tentokrát v islandskom Reykjaviku. Cieľom tohto medzinárodného stretnutia, na ktorom okrem nás participovali žiaci a učitelia z ďalších krajín (konkrétne z Grécka, Islandu, Poľska, Švédska a Talianska) bolo predovšetkým nasledovné: rozšíriť znalosti o kyberšikane, elektronickom nakupovaní, a tiež prehĺbiť povedomie o stope, ktorú každý z nás v online priestore zanecháva.
        •    O ubytovanie študentov bolo postarané v islandských rodinách, okrem iného tiež spoznávali  novú kultúru, chute, či upevňovali vzájomné priateľské vzťahy medzi partnerskými školami. Hostitelia pre nás pripravili naozaj pestrý program plný workshopov s odborníkmi na danú problematiku. Núdza nebola ani o kreatívne momenty, keď si študenti mohli v laboratóriu vytvoriť tričká s logami na tému "Digital footprint", či spolupracovať na tvorbe videí týkajúcich sa problematiky kyberšikany. Okrem vzdelávania a odborných diskusií sme si našli tiež čas na spoznávanie najznámejších atrakcií Islandu a lokálnej kuchyne.

Ďakujeme partnerom za nezabudnuteľný týždeň na Islande a veríme, že budeme s novonadobudnutými znalosťami čoskoro pracovať a vytvárať prednášky pre študentov nášho gymnázia.

Mgr. Natália Motz

Erasmus + this time in Iceland

From 19 February to 26 February 2022, two teachers of our grammar school (Ema Rančáková, Natália Motz) and four students (Jakub Hvorečný II.A, Lívia Hybrantová III.A, Karin Kitašová III.A, Katarína Puterová III. C) took part in another Erasmus + exchange programme, this time in Reykjavik, Iceland. The aim of this international meeting, which was attended by students and teachers from other countries (specifically Greece, Iceland, Poland, Sweden, and Italy), was mainly to increase knowledge about cyberbullying, e-commerce, and also to raise awareness of the digital footprint.

Our students lived in Icelandic families for a week, and among other things they also got to know a new culture, flavours of Icelandic cuisine, and strengthened mutual friendly relations between the partner schools. The hosts have prepared for us a really varied program full of workshops with experts on the issue. There was no shortage of creative moments when students could create T-shirts with logos on the topic of "Digital footprint" in the laboratory or collaborate on the creation of videos related to cyberbullying. In addition to education and professional discussions, we also took the time to get to know Iceland's most famous attractions and local cuisine.

We are utterly grateful for an unforgettable week in Iceland, and we believe that we will soon work with the newly acquired knowledge and create lectures for students of our grammar school.

FOTOALBUM TU: ODKAZ