• Holokaust na Slovensku

• Dňa 26.1.2024, pri príležitosti medzinárodného dňa holokaustu (27.1.), sa žiaci tried 3.A a 3.B zúčastnili prednášky s názvom Židovská otázka a holokaust. Prednášku viedol pán Martin Gálik z Ústavu pamäti národa. Hovoril o tragédii slovenských Židov, antisemitizme na Slovensku, arizácii, pracovných táboroch na Slovensku, deportácii Židov do koncentračných táborov či úteku Vrbu a Wetzlera z Osvienčimu práve do Žiliny, kde podali skutočné informácie o koncentračných táboroch. Dozvedeli sme sa aj o ocenení Spravodliví medzi národmi a o rómskom holokauste. Výklad bol veľmi pútavý a plný informácií, doplnený prezentáciou, obohatenou karikatúrami a dobovými fotografiami. Bol to zaujímavý zážitok pre všetkých nadšencov dejín 20.storočia a doplnenie k učivám, ktoré sa preberajú na hodinách dejepisu.

Ema Novotná ,  3A.

• Úspechy našich žiakov v okresnom kole Olympiády v NEMECKOM jazyku

• okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kategória 2A:

Artem Hundarenko, I.A – 1. miesto

• okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kategória 2B:

Veronika Magová, III.A – 1. miesto

• okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kategória 2B:

Patrik Vallo, IV.A – 3. miesto

Blahoželáme!!!                                                                                                      PhDr. Zuzana Zajacová