• Koncoročný výlet 2.B v Prahe

•  V dňoch 10. - 12. júna sme sa s triedou vydali na koncorčný výlet do Prahy. Mali sme obavy z dlhej cesty vlakom, ale zároveň sme sa tešili na bohatý program, ktorý sme mali vopred pripravený.

Prvou zastávkou bola návšteva Národného múzea na Václavskom námestí. Prezreli sme si naozaj bohaté zbierky z prírodných vied, histórie a umenia, vrátane fosílií, minerálov a historických artefaktov, ktoré ilustrujú vývoj ľudstva a českých dejín.

Ďalej sme navštívili Národné technické múzeum, ktoré ponúka pohľad na historický a moderný technický pokrok. Boli sme nadšení z expozícií historických vozidiel, modelov parných strojov a interaktívnych výstav, ktoré nám umožnili prakticky skúmať technológie.

Svet medúz, jedinečné akvárium venované medúzam, nám poskytlo fascinujúci pohľad na rôzne druhy týchto tvorov. V osvetlených akváriách sme sa sa dozvedeli o ich biologických vlastnostiach a úlohe v ekosystéme.

Za 3 dni nášho pobytu v Prahe sme prešli veľkú časť historického centra Prahy. Obdivovali sme architektúru Staromestského námestia, Karlovho mosta a Pražského hradu. Prehliadka nám uštedrila nezabudnuteľný pohľad na krásy a bohatú históriu Prahy.

Táto exkurzia nám poskytla nielen vzdelávací, ale aj kultúrny a zábavný zážitok, ktorý nám zostane v pamäti ešte dlho.

Klára Kavecká 2.B

• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

• Ukončenie školského roka 2023/2024 sa uskutoční v telocvični školy so začiatkom pre:

I.ročník o  8:30

II.ročník o 8:50

III.ročník o 9:15

Po slávnostnom ukončení sa uskutočnia triednické hodiny hodine s triednym učiteľom.