Dňa 9. februára 2024 sa našej škole konala prehliadka prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 17 žiakov s 15 prácami v 9 súťažných odboroch. Pred hodnotiacimi komisiami odprezentovali svoje práce veľmi úspešne.
Odbor 03: Chémia, potravinárstvo
1. miesto: Matej Šuška, II.C -„-„Príprava bionafty z kávového odpadu“ – postup do okresného kola
konzultant: M. Mališová
Odbor 04: Biológia
1. miesto: Michaela Samcová, III.C - „Zisťovanie prítomnosti mikroorganizmov na dotykových plochách Gymnázia Hlinská“ – postup do okresného kola
konzultant: Ž. Ondrušová
2. miesto: Matej Kollár, IV.C - „Bunkové delenie - od mitózy po apoptózu“ “ – postup do okresného kola
konzultant: Ž. Ondrušová
3. miesto: Tobiáš Laštík, III.C - „Kardiopulmonalna resuscitácia u psa a mačky“
konzultant: P. Kováčik
Odbor 05: Životné prostredie, geológia, geografia
1. miesto: Peter Závodský, III.C - „Rozvoj a porovnanie cestovného ruchu Slovenska s vybranými časťami sveta “
konzultant: G. Čorná
Odbor 06: Zdravotníctvo a farmakológia
1. miesto: Nina Šparcová, III.C -„Skúmanie antimikrobiálnej aktivity esenciálnych olejov a antibiotík voči vybraným patogénom“ – postup do okresného kola
konzultant: M. Tomáška
2. miesto: Matúš Malý, Timea Mengesová, II.B -„Prevencia, diagnostika a operácie Ependymómu a iných mozgových nádorov“ “ – postup do okresného kola
konzultant: G. Čorná
3. miesto: Adriána Frišová, II.B -„ Prevencia a liečba Alzheimerovej choroby “
konzultant: G. Čorná, D. Frišová
Zuzana Zahatlanová, III.A -„Tetánia - jej príznaky, diagnostika, liečba a výskyt u študentov“
Konzultant: Z. Hozáková Grochová
4. miesto: Simona Masárová, III.B - „Diabetes mellitus a súvisiace patologické javy u človeka“
konzultant: G. Čorná, S. Kyšková
Odbor 12: Elektrotechnika, hardware, mechatronika
1. miesto: Samuel Vavák, III.B -„Biomechanická ortéza ruky“ “ – postup do okresného kola
konzultant: K. Balko
Odbor 13: História, filozofia, právne vedy
1. miesto: Alexander Gáloš, III.C -„Tretia Ženevská konvencia o zaobchádzaní s vojenskými zajatcami“ – postup do okresného kola
konzultant: J. Zaťková, P. Bajcsiová
Odbor 15: Ekonomika a riadenie
1. miesto: Šimon Vaškovič, I.A -„ Time management “
konzultant: S. Ďurek
Odbor 16: Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba
1. miesto: Kvetoslava Kašparová, -„ Hlasy Žiliny - tvorba umeleckých reportáží s
Barbora Struhálová, III.C osobnosťami nášho mesta“ – postup do okresného kola
konzultant: K. Červencová
Odbor 17: Pedagogika, psychológia, sociológia
1. miesto: Šárka Harmečková, III.B -„Využitie rolových hier ako vhodnej metódy v rámci prevencie proti domácemu násiliu“ – postup do okresného kola
konzultant: K.Červencová
Všetkým žiakom gratulujeme a postupujúcim prácam držíme palce v okresnom kole súťaže, ktoré usporiada opäť naše gymnázium dňa 4. marca 2024.
Mgr. Andrea Fučíková
koordinátorka SOČ