V stredu, dňa 04. februára 2026, absolvovali žiaci druhých ročníkov účelové cvičenie. Prvú vyučovaciu hodinu študenti strávili v škole, počas nej nadobudli poznatky a praktické zručnosti v oblasti prvej pomoci. Žiaci sa aktívne zapájali do diskusie a aj do aktivít, ktoré boli pre nich pripravené.
V rámci praktickej časti sa žiaci, spolu s vyučujúcimi, presunuli na Fakultu bezpečnostného inžinierstva, ktorá v tento deň organizovala Deň otvorených dverí na Univerzite v Žiline. Žiaci sa dozvedeli nové informácie o štúdiu na Univerzite FBI. Prešli si jednotlivé stanovištia, ktoré obsiahli študijné programy danej fakulty. Mali si možnosť vyskúšať virtuálnu realitu a tiež simulačné okuliare. Študenti sa dozvedeli veľa nového a verím, že sme niektorým z nich uľahčili rozhodovanie sa, kam na univerzitu po ukončení štúdia na strednej škole.
Po absolvovaní Dňa otvorených dverí sme sa spoločne presunuli do parku SNP, kde dostali žiaci úlohu z topografie. V menších skupinkách spoločne hľadali v zadanej lokalite kešku. Pomôckou im bola mapa a presný popis lokalizácie daného predmetu, ktorý bolo potrebné nájsť. Ako dôkaz o nájdení predmetu vyučujúcim zaslali skupinovú fotografiu. Verím, že žiaci sa zabavili a strávili spolu nezabudnuteľné chvíle.
Kolektív TSV