• 3. miesto na Regionálnom kole Hviezdoslavovho Kubína

•    Dňa 21. marca 2023 sa v priestoroch Radnice mesta Žilina konalo Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína. Tento rok našu školu reprezentovala Nina Trnovcová z I.B triedy a jej účasť bola naozaj úspešná. Nina sa v kategórii Próza umiestnila na peknom 3. mieste, pričom odborná porota ocenila okrem jej kvalitného prednesu aj výber ukážky.

Nine ešte raz blahoželáme a veríme, že v recitačných súťažiach bude pokračovať aj naďalej.

Katarína Červencová

• Blahoželáme

• k úspešnému 2. miestu Šimonovi Hrnčiarovi z II.B triedy na krajskom kole Biologickej olympiády B – kategórie a prajeme ďalšie úspechy v postupových kolách.

• ÚSPECH NAŠICH ŽIAKOV V OKRESNOM KOLE SOČ

•    Dňa 6. marca 2023 sa naša škola opäť stala organizátorom už v poradí 45. ročníka okresného kola Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 11 stredných škôl z nášho okresu so 45 súťažnými prácami v 16 odboroch. Naša škola mala najpočetnejšie zastúpenie, až 15 prác bolo vytvorených a odprezentovaných našimi žiakmi a darilo sa im naozaj výborne.

Odbor 02: Matematika, fyzika

1. miesto: Dávid Linet, III.C - „Grafy v inom svetle“ – postup do krajského kola

Odbor 03: Chémia, potravinárstvo

1. miesto: Ondrej Blaško, III.B - „Fotokatalyzátory na báze oxidu titaničitého dopovaného striebrom a meďou“ – postup do krajského kola

Odbor 04: Biológia

2. miesto: Monika Stupňanová, III.A - „Aký účinok má pohyb na stres“ – postup do krajského kola

5. miesto: Tatiana Zaťková, III.B - „Slnečné lúče – priateľ či nepriateľ našej kože“

Odbor 06: Zdravotníctvo a farmakológia

2. miesto: Martin Fonš, III.C - „ Rizikové faktory rozvoja diabetes mellitus II. typu u adolescentov vo veku od 18-19 rokov na Gymnázium Hlinská v Žiline“ – postup do krajského kola

6. miesto: Soňa Bukovinská, III.A - „Celková liečba akné retinoidmi“

Odbor 07: Pôdohospodárstvo (poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo)

3. miesto: Samuel Miartuš, III.B - „Porovnanie chemických a organických hnojív a ich vplyv na rastliny a pôdu“

Odbor 10: Stavebníctvo, geodézia, kartografia

3. miesto: Patrícia Králová, III.A - „Architektonický návrh átria“

Odbor 11: Informatika

2. miesto: Tomáš Bohuš, Peter Srba, III.B - „Vývoj počítačovej hry“ – postup do krajského kola

3. miesto: Kristián Ostrochovský, Alžbeta Segečová, III.C - „Tvorba webovej stránky pomocou CMS softvéru“

Odbor 12: Elektrotechnika, hardware, mechatronika

1. miesto: J. Šťastný, III.B -„Prototyp "inteligentného koša" pre automatické triedenie odpadu na základe čiarových kódov“ – postup do krajského kola

2. miesto: J. Handrik, III.C - „Návrh zariadenia na synchronizáciu polohy solárneho panelu so slnkom“

Odbor 13: História, filozofia, právne vedy

2. miesto: Matej Kollár, III.C - „Archeologické leto na Pustom hrade“ – postup do krajského kola

3. miesto: Timotej Trnka, III.C - „Nietzscheho kritika cirkvi v 21. storočí“

Odbor 17: Pedagogika, psychológia, sociológia

1. miesto: Samuel Michel, Alexandra Dzurillová, III.C - „Nenávistné prejavy ako psychosociálny fenomén“ – postup do krajského kola

Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy, gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a postupujúcim prácam držíme palce v krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutoční dňa 28. 3. 2023 na SPŠ informačných technológií v Kysuckom Novom Meste.

Mgr. Andrea Fučíková

koordinátorka SOČ

• Celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo – 2. miesto

•    Anastasiia Pereviazko, žiačka 2.B, po úspechu na krajskom kole Ruského slova postúpila na celoslovenské kolo v Košiciach. Vo veľkej konkurencii žiakov a žiačok z celého Slovenska sa vo svojej kategórii 3, ruskojazyčné prostredie, dňa 17. februára 2023 umiestnila na 2. mieste. Srdečne blahoželáme!