• Novinky

          • Umelá inteligencia verzus človečina

          • Už názov workshopu naznačuje, čo bolo jeho obsahom. 

            Poznáte výhody a hrozby používania Umelej inteligencie (AI)? 

            Na túto aktuálnu tému dneška a najmä budúcnosti hľadali odpovede študenti Gymnázia Hlinská v Žiline spoločne s dobrovoľníkmi - seniormi z U3V UNIZA. 

            Na workshope bolo veselo aj vážne, ale najmä sme si všetci zúčastnení zobrali ponaučenie byť o AI informovaní, pri jej využívaní obozretní a používať kritické myslenie. 

            Tak nech sa nestane sluha pánom! 

             

            https://1drv.ms/a/s!Ahuetv1Wk9bbhI5FGVDAbVNu77LC6g?e=aRHbOT 

          • ŠKOLSKÉ KOLO SOČ 46. ročník

          • Dňa 9. februára 2024 sa našej škole konala prehliadka prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 17 žiakov s 15 prácami v 9 súťažných odboroch. Pred hodnotiacimi komisiami odprezentovali svoje práce veľmi úspešne.

             

            Odbor 03: Chémia, potravinárstvo

            1. miesto: Matej Šuška, II.C                            -„-„Príprava bionafty z kávového odpadu“ – postup do okresného kola

            konzultant: M. Mališová

             

            Odbor 04: Biológia

            1. miesto: Michaela Samcová, III.C                  - „Zisťovanie prítomnosti mikroorganizmov na dotykových plochách Gymnázia Hlinská“ postup do okresného kola

            konzultant: Ž. Ondrušová

             

            2. miesto: Matej Kollár, IV.C                           - „Bunkové delenie - od mitózy po apoptózu“ “ – postup do okresného kola

            konzultant: Ž. Ondrušová

             

            3. miesto: Tobiáš Laštík, III.C                          - „Kardiopulmonalna resuscitácia u psa a mačky“

            konzultant: P. Kováčik

             

            Odbor 05: Životné prostredie, geológia, geografia

            1. miesto: Peter Závodský, III.C                       - „Rozvoj a porovnanie cestovného ruchu Slovenska s vybranými časťami sveta “

            konzultant: G. Čorná

             

            Odbor 06: Zdravotníctvo a farmakológia

            1. miesto: Nina Šparcová, III.C                        -„Skúmanie antimikrobiálnej aktivity esenciálnych olejov a antibiotík voči vybraným patogénom“ – postup do okresného kola

            konzultant: M. Tomáška

             

            2. miesto: Matúš Malý, Timea Mengesová, II.B -„Prevencia, diagnostika a operácie Ependymómu a   iných mozgových nádorov“ – postup do okresného kola

            konzultant: G. Čorná

             

            3. miesto: Adriána Frišová, II.B                       -„ Prevencia a liečba Alzheimerovej choroby “

            konzultant: G. Čorná, D. Frišová

            Zuzana Zahatlanová, III.A                 -„Tetánia - jej príznaky, diagnostika, liečba a výskyt u študentov

            Konzultant: Z. Hozáková Grochová

             

            4. miesto: Simona Masárová, III.B                   - „Diabetes mellitus a súvisiace patologické javy u človeka

            konzultant: G. Čorná, S. Kyšková

            Odbor 12: Elektrotechnika, hardware, mechatronika

            1. miesto: Samuel Vavák, III.B                        -„Biomechanická ortéza ruky“ – postup do okresného kola

            konzultant: K. Balko

             

            Odbor 13: História, filozofia, právne vedy

            1. miesto: Alexander Gáloš, III.C                     -„Tretia Ženevská konvencia  o zaobchádzaní s vojenskými zajatcami“ – postup do okresného kola

            konzultant: J. Zaťková, P. Bajcsiová

             

            Odbor 15: Ekonomika a riadenie

            1. miesto: Šimon Vaškovič, I.A                        -„ Time management “

            konzultant: S. Ďurek

             

            Odbor 16: Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba

            1. miesto: Kvetoslava Kašparová,                     -„ Hlasy Žiliny - tvorba umeleckých reportáží s

                            Barbora Struhálová, III.C                   osobnosťami nášho mesta“ – postup do okresného kola

            konzultant: K. Červencová

             

            Odbor 17: Pedagogika, psychológia, sociológia

            1. miesto: Šárka Harmečková, III.B                  -„Využitie rolových hier ako vhodnej metódy v rámci prevencie proti domácemu násiliu“ – postup do okresného kola

            konzultant: K.Červencová

             

            Všetkým žiakom gratulujeme a postupujúcim prácam držíme palce v okresnom kole súťaže, ktoré usporiada opäť naše gymnázium dňa 4. marca 2024. 

             

             

                                                                                               Mgr. Andrea Fučíková

                                                                                               koordinátorka SOČ

          • Úradné hodiny počas jarných prázdnin

          • OZNAM

            Riaditeľstvo školy oznamuje, že počas jarných prázdnin od 19.02. 2024 do 23.02.2024 nebudú v škole v zmysle čerpania dovolenky stanovené žiadne úradné hodiny.

             

            Bc.Ing. Jarmila Turoňová,riaditeľka školy

          • Hviezdoslavov Kubín

          • Popoludnie s Hviezdoslavom

             

            Dňa 05. 02. 2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitečnaje súťaže Hviezdoslavov Kubín. Vyučujúce, v zastúpení pani H. Krajčovičovej, K. Sádeckej a K. Červencovej sa zišli spolu so žiakmi, recitátormi, v priestoroch školskej knižnice. Súťažiaci recitovali už tradične v dvoch kategóriách, a to v prednese poézie a prózy, pričom osobitne potešil fakt, že najmä v prvom ročníku sa nám už teraz črtá niekoľko sľubných recitátorov.

            Ďakujeme všetkým za príjemné popoludnie strávené pri umeleckom slove a všetkým umiestneným srdečne blahoželáme.

             

            Kategória Poézia Kategória Próza

            1. miesto: Miriama Kaplíková, I.C 1. miesto: Nina Trnovcová, II. B

            2. miesto: Natália Hakulinová, I.A 2. miesto: Nikola Vavreková, I. B

            3. miesto: Samuel Šmehýl, I. B 3. miesto: Nela Pratáková, I.C

             

             

            PK SJL

          • Biologická olympiáda

          • Výsledky školského kola biologickej olympiády v školskom roku 2023/2024 

            Kategória A 

            1. miesto – Miroslav Böhme  - IV.B 

            2. miesto – Nikolaj Pažický – IV.B 

            3. miesto – Šimon Hrnčiar – III.B 

            Kategória B 

            1. miesto – Branislav Dominiak – II.B 

            2. miesto – Timea Mengesová – II.B 

            3. miesto – Annamária Juríková – II.B 

            Srdečne blahoželáme!    

    ​​​​​​Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina

    IČO: 00160903, tel. č.: 041/763 77 00, fax: 041/763 43 50, e-mailgymnazium@gymza.sk

     

    kontakt na správcu webovej stránky: slosar.michal@gmail.com, michal.slosar@gymza.sk