• GYMNÁZIUM HLINSKÁ MÁ ÚSPEŠNE ZVLÁDNUTÚ ZÁVEREČNÚ KONFERENCIU SHOW YOUR TALENT

• 4. 5. 2021
          • Študenti žilinského Gymnázia Hlinská absolvovali rozvojový program Show your talent, ktorý v roku 2019 získal ocenenie sTOPa ako TOP projekt roka. Študenti to zvládli aj počas nepriaznivej pandemickej situácie. Svoje záverečné projekty a skúsenosti prezentovali na záverečnej konferencií dňa 27. 4. 2021.

• Geoinformačné technológie a príklady ich využitia počas štúdia geografie

• 24. 4. 2021
          • Dňa 19. 4. 2021 sa počas online hodiny seminára z geografie uskutočnila prednáška s p. doc. RNDr. Matejom Vojtekom, PhD., z Katedry geografie a regionálneho rozvoja - Fakulta prírodných vied - Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. Prednášku nám sprostredkovala vyučujúca p. Čorná.

• 22. 4. - Deň Zeme

• 22. 4. 2021
          • Dnes, 22. 4., je Svetový deň Zeme. Mnohí ho pokladajú za akýsi protest proti tomu, čo sa deje s našim životným prostredím alebo ako príležitosť pomôcť očistiť našu planétu. Tak sa rozhodlo konať aj zopár ľudí z našej školy, a tak ukázali, že im nie sú odpadky a znečistenie ľahostajné. Samozrejme chyba mnohokrát nastáva na začiatku, a tak by sme mali v prvom rade obmedziť produkovanie odpadu a žiť udržateľnejšie. Preto by sme chceli vyzvať aj t

• Výzva - vypestujme si vlastné potraviny

• 13. 4. 2021
          • Milí študenti a učitelia!

Pestujete doma vlastné ovocie alebo zeleninu, či rôzne bylinky a rastliny? Ak áno, táto výzva je práve pre Vás. Či už bývate v byte alebo v rodinnom dome. So súviacou pandémiou narástol aj nákup balených potravín, a to aj zeleniny a ovocia. Preto chceme v rámci Zelenej školy ukázať, že si môžete dopestovať vlastné potraviny aj vy a práve na to nastalo vhodné obdobie. Spoločne tým predídeme spotrebe plastov, odpadu a

• Čitateľská súťaž Absynt dáva šancu mladým rečníkom, novinárom, recenzentom

• 8. 4. 2021
          • V tomto školskom roku sa naši študenti opäť zapojili do čitateľskej súťaže Absynt, v rámci ktorej majú možnosť čítať originálne reportáže z vydavateľstva Absynt, ale aj písať súťažné recenzie a reportáže, či v otvorenej diskusii obhajovať najlepšiu reportáž daného ročníka súťaže.

• Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

• 8. 4. 2021
          • Dňa 8. 4. 2021 sa na našej škole uskutočnilo vyhodnotenie XII. ročníka celoslovenskej súťaže pod názvom Svätoplukovo kráľovstvo ožíva, ktorej vyhlasovateľom je Filozofická fakulta UKF Nitra.

• KRAJSKÉ KOLO SOČ - 43. ročník

• 7. 4. 2021
          • Do 43. ročníka krajského kola SOČ, ktoré sa konalo 31. 3. 2021 prostredníctvom videokonferencií postúpili z našej školy štyri práce:

Odbor č. 01 – Problematika voľného času

• MATEMATICKÝ B – DEŇ 2020

• 6. 4. 2021
          • Dňa 4. februára 2021 sa uskutočnila tímová súťaž, kde žiaci riešili niekoľko hodín zaujímavé matematické úlohy. V tomto ročníku súťaže to bolo náročnejšie, keďže súťaž prebiehala počas dištančného vyučovania.

• Krajské kolo olympiády z Geografie

• 31. 3. 2021
          • Dňa 26. 3. 2021 sa uskutočnilo krajské kolo Geografickej olympiády. Test prebiehal od 14:00 do 16:00 hodiny. V teste bolo 35 súťažných otázok, z ktorých bolo 20 na výber správnej odpovede z možností a 15 otázok bolo otvorených. Úspešným riešiteľom je žiak, ktorému sa podarilo získať minimálne 25 bodov.

• Súťaž s Petrou Vlhovou pre učiteľov, rodičov a priateľov školy

• 29. 3. 2021
          • Milí kolegovia, rodičia a priatelia školy.

V minulom týždni sme pre našich študentov v rámci telesnej a športovej výchovy pripravili Kahoot! kvíz o Petre Vlhovej. Kvíz bol realizovaný na oslavu zisku veľkého krištáľového glóbusu a veľkého úspechu našej lyžiarky. Najlepší z našich študentov získali odmenu v podobe kľúčenky SP Jasná 2021.

• OZNAM

• 29. 3. 2021
          • Riaditeľstvo školy oznamuje, že dňa 1. 4. 2021 nebudú v škole v zmysle čerpania dovolenky stanovené žiadne úradné hodiny.

V Žiline dňa 29. 3. 2021

Bc. Ing. Jarmila Turoňová, v. r.

• Gymza - Festival umenia

• 25. 3. 2021
          • Festival umenia na Gymze vznikol v rámci programu Show your talent ako priestor na prezentáciu umeleckých aktivít žiakov našej školy. Tento ročník je pilotný a autori tohto projektu dúfajú, že sa stane tradíciou. Vybrané diela sú súčasťou online galérie. Zároveň budú žiaci počas hodín Umenia a kultúry hlasovať za diela, ktoré budú vystavené v priestoroch školy. Súčasťou realizácie projektu bola tiež renovácia gymza klavíru a vytvorenie gymza galé

• 55. ročník Biologickej olympiády

• 25. 3. 2021
          • V termínoch 10. a 11. 3. 2021 sa uskutočnili centrálne online krajské kolá Biologickej olympiády kategórií A a B, teoreticko-praktická časť. Odsúťažilo v nich spolu 214 súťažiacich zo stredných škôl z celého Slovenska. Nás môže tešiť, že medzi súťažiacimi mali zastúpenie aj študenti našej školy.

• ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE PRE ŽIAKOV 4. ROČNÍKA – UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA A MATURITNÉ SKÚŠKY
        • OKRESNÉ KOLO SOČ - 43. ročník

• 21. 3. 2021
          • Aj tento školský rok prebiehalo okresné kolo SOČ – v poradí už 43. ročník. Naša škola bola opätovne garantom tohto kola súťaže, do ktorého bolo zapojených 26 súťažných prác z 10 stredných škôl žilinského okresu.

• Zvonenie

Nedeľa 5. 12. 2021