• Riaditeľka Gymnázia Hlinská 29 v Žiline príjme do pracovného pomeru na voľné pracovné miesto učiteľa s aprobáciou CHÉMIA. Viac info tu: INZERÁT

• Deň polície

• Každoročne sa v našom meste koná niekoľko akcií. Jednou z nich bola aj akcia DEŇ POLÍCIE. V tento deň si naši žiaci tretieho a štvrtého ročníka mohli z blízka pozrieť simulovaný zásah policajtov proti výtržníkom, zásah kukláčov, či rukojemnícku drámu. V rámci tejto akcie si policajný zbor pripravil aj názornú ukážku sebaobrany či zlaňovanie z výšky.

• Projekt „Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa“

• Počas mesiacov september a október 2019 bude na našej škole prebiehať projekt v rámci grantového programu ŽSK „Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac 2019“. Projekt pod názvom „Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa“ sa primárne zameriava na tematiku nepravdivých či vedome skreslených informácií, jeho hlavným cieľom je predovšetkým zvýšiť informovanosť žiakov v oblasti prevencie pred dezinformáciami v mediálnom priestore.

• ISIC karty

• Žiaci 1. ročníka si môžu prevziať „ISIC karty“ počas úradných hodín v čase od 7:30 do 11:30 v kancelárii školy v dňoch:

• 26. 8. 2019 (pondelok)
            • 28.
        • Orientačný beh na Gymze

• Naša škola sa už tradične zapája do súťaží, ktoré organizuje Slovenský zväz orientačných športov pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

• MSR SK LIGA vo florbale JOJ nadácia Košice 2019

• Dňa 19. 6. 2019 sme v poobedňajších hodinách vycestovali na dlhú púť do Košíc na Majstrovstvá Slovenska vo Florbale, ktoré boli organizované pod záštitou Nadácie JOJ v celoslovenskej súťaži SK LIGA. Dňa 20. 6. 2019 nám začínal hrací deň, kde sa prebojovali a medzi sebou zápolili 4 najlepšie tímy z celého Slovenska. Tímy z Lipian a Partizánskeho, v ktorých boli hráči z profesionalnych tímov nám príliš šance na výhru nedali, ale dopriali nám v

• GYMZA Olympijský deň 2019

• „Gymza myslí, Gymza tvorí, Gymza športuje, Gymza víťazí“