• Riaditeľka Gymnázia Hlinská 29 v Žiline príjme do pracovného pomeru na voľné pracovné miesto učiteľa s aprobáciou CHÉMIA. Viac info tu: INZERÁT

• Hlasovanie za výber piesní do zvonenia

• Zahlasuj aj Ty za výber tých najlepších piesní do zvonení v školskom rozhlase. Hlasovanie už je spustené a bude trvať až do 29. 2. 2020 (sobota). Nájdeš ho na nasledujúcom odkaze:

• Navštívil nás Hviezdoslav

• Dňa 11. 02. 2020 sa naša škola, ako tomu býva aj po iné roky, opäť zahalila do krásnych veršov a príbehov. V priestoroch gymnázia sa uskutočnilo už tradičné školské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

• Prednáška o spisovateľoch nášho regiónu

• Dňa 20. 2. 2020 sa žiaci navštevujúci seminár zo slovenského jazyka a literatúry mali možnosť oboznámiť s prednáškou od lektora Mgr. V. Homolu na tému „Spisovatelia môjho regiónu“.

• Jarná škola programovania 2020 - Internet vecí a robotika

• V dňoch 23. 3. 2020 - 27. 3. 2020 sa na Fakulte riadenia a informatiky, Katedre technickej kybernetiky, Žilinskej univerzity v Žiline pre veľký záujem opäť uskutoční týždenný intenzívny kurz s názvom "Jarná škola programovania 2020".

• GoUSA - ponuka štúdia v USA

• Vážení študenti,

touto cestou by sme Vás – prvákov, druhákov, prípadne tretiakov – radi pozvali na GoUSA udalosť, ktorú organizuje Veľvyslanectvo USA dňa 26. 02. 2020 na Žilinskej univerzite od 10:30 do 13:30.

• Nový eTwinning projekt na našej škole

• Na základe predchádzajúcej spolupráce nás partnerská škola z Grécka (ostrov Kos) oslovila s ponukou zapojiť sa do nového projektu Erasmus+. Projekt bude zameraný na digitálne zručnosti a bezpečnosť v on-line svete. V súčasnosti sú do partnerstva okrem nás a koordinátorov z Grécka zapojené krajiny Poľsko, Švédsko, Taliansko a Island. Podaniu samotnej žiadosti predchádza spoločná spolupráca v rámci virtuálnej platformy Európskej únie eTwinning.

• GYMZA DOD 2020

• Tohtoročný DOD na Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline sa uskutočnil v dňoch 06. 02. 2020 a 08. 02. 2020 v priestoroch našej školy. Návštevníci zo základných škôl žilinského kraja sa zúčastnili otvorených vyučovacích hodín a interaktívnych workshopov s jazykovým, matematickým, prírodovedným, či športovým zameraním.

• Vydarený kurz zimných športov

• Aj v tomto školskom roku sa naši prváci zúčastnili kurzovej formy výučby na svahoch Kubínskej hole. Naučiť a zdokonaliť sa mohli v lyžovaní či snowboardingu. Všetci žiaci spravili počas tohto týždňa neskutočný pokrok, čo sa odzrkadlilo aj v piatkových pretekoch. Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme veľa krásnych chvíľ na svahoch lyžiarskych stredísk.

• Prednáška „Gnozeologické a metodologické východiská filozofie dejín“
        • Fiona a jej najkrajšie momenty na Slovensku

• V rámci úspešného programu »kulturweit« pôsobila na našej škole od septembra 2019 do februára 2020 v poradí už 6. asistentka nemeckého jazyka, Fiona Johanna Backhaus z Hamburgu.

• Stretnutie s MUDr. Imrichom Žigom, CSc. v rámci cyklu „Životné cesty absolventov Gymnázia, Hlinská 29 v Žiline“
        • Pozvánka pre rodičov žiakov Gymnázia Hlinská 29 v Žiline

• Vážení rodičia,

v mene výboru Rodičovského združenia pri Gymnáziu na Hlinskej 29 v Žiline a v mene vedenia školy Vás pozývame na 3. rodičovské združenie v školskom roku 2019/2020, ktoré sa bude konať dňa 17. februára 2020 (pondelok) od 16:30 hod. v priestoroch školy. V rámci schôdzí rodičovského združenia sa uskutočnia aj voľby zástupcov rodičov do Rady školy. Keďže ide o dôležitý akt, prosíme o Vašu účasť.

• Gymza Oldies Party

• Dňa 21. 2. 2020 by sme chceli všetkých pedagógov, študentov či absolventov Gymnázia Hlinská 29 srdečne pozvať na dlho plánovanú Oldies párty. Začiatok akcie je o 16:00 v školskej telocvični. Podmienkami účasti sú dobrá nálada, chuť zabaviť sa a zatancovať si. V tento deň máte možnosť obliecť sa do témy 70. a 80. rokov, vďaka čomu môžete získať skvelú (najmä pre študentov prospešnú) výhru. Do programu je zahrnutá aj tombola so zaujímavými cenam

• Ukončenie výstavy Anny Frankovej

• Dňa 20. 1. 2020 bola na našej škole ukončená putovná výstava Anna Franková, ktorú sme realizovali v spolupráci Nadácie Milana Šimečku a Nadácie Anny Frankovej.

• Na gymnaziálnom Novoročnom koncerte sa predstavil výnimočný hudobný talent
        • 54. ročník Biologickej olympiády

• Výsledky školského kola, ktorého sa zúčastnilo 22 súťažiacich:

Kategória B (I. a II. ročník)

Teoreticko-praktická časť (riešenie testových problémových úloh a laboratórne cvičenie):

• Stravovanie na Gymze

• Kolégium Zelenej školy realizuje prieskum v rámci novej prioritnej témy Potraviny. Prosíme Vás o vyplnenie dotazníka, ktorý vám nezaberie ani len 5 minút. Ďakujeme vám za pravdivé vyplnenie dotazníka, ktorý má slúžiť na monitorovanie situácie v oblasti potravín na našej škole.

• Workshop WordPress pre začiatočníčky

• Organizácia Aj Ty v IT by chcela srdečne pozvať naše študentky na workshop WordPress pre začiatočníčky.

Workshop je určený pre tie študentky, ktoré túžia vytvoriť si vlastnú webovú stránku, no ešte nevedia programovať. Na februárovom stretnutí žilinského Aj Ty v IT Coding Clubu si ukážeme, ako si ju môžu rýchlo vytvoriť aj bez znalostí kódu, a to pomocou obľúbeného WordPress.

• Prednáška na Žilinskej univerzite

• Dňa 16. 1. 2020 sme sa zúčastnili prednášky na Žilinskej univerzite. Pod pedagogickým dozorom pani profesorky Leibiczerovej sme sa išli pozrieť na Fakultu elektrotechniky a informačných technológii. Našimi sprievodcami boli študenti doktorandského stupňa oboru biomedicínskeho inžinierstva. Tento obor sa zaoberá výchovou študenta s komplexnými vedomosťami v oblasti technicky podporovanej biomedicíny. Dozvedeli sme sa, že v bakalárskom stupni sa