• Riaditeľka Gymnázia Hlinská 29 v Žiline príjme do pracovného pomeru na voľné pracovné miesto učiteľa s aprobáciou CHÉMIA. Viac info tu: INZERÁT

• Rozhodnutie o termínoch a organizácii internej časti maturitnej skúšky v čase mimoriadnej situácie v školskom roku 2019/2020
        • Pozvánka na najväčší virtuálny DOD fakúlt a univerzít zo Slovenska a Čiech

• Pozývame vás na prvý virtuálny deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v pondelok 27. 4. 2020 o 14.00.

Na tomto najväčšom online podujatí svojho druhu sa môžete stretnúť s viac ako 30 fakultami a vysokými školami zo Slovenska a Čiech, dozvedieť sa podrobnosti o možnostiach štúdia, prezrieť si priestory škôl a komunikovať so zástupcami vysokých škôl.

• Klasifikácia predmetu Telesná a športová výchova

• Vážení rodičia, vážení žiaci,

v zmysle usmernenia na hodnotenie žiakov SŠ v čase mimoriadnej situácie zo dňa 06. 04. 2020 pedagogická rada na Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline prerokovala neklasifikovanie predmetu telesná a športová výchova v 2. polroku školského roka 2019/2020.

• Nové informácie pre štvrtákov ohľadom VŠ štúdia, termínov prihlášok a prijímačiek
        • Ministerstvo sprístupnilo 588 digitálnych učebníc a pomôcok zadarmo, tu ich nájdete

• Minister školstva Branislav Gröhling dnes oznámil, že štát sprístupnil zadarmo pre žiakov, rodičov a učiteľov 558 titulov od 14 vydavateľov.

"Všetky tieto učebnice sú odteraz dostupné žiakom, rodičom aj učiteľom priamo z ich domu. Dohodli sme sa s vydavateľmi na tom, aby v čase tejto mimoriadnej situácie (a aj ďalších v budúcnosti) uvoľnili licencie a sprístupnili učebnice všetkým a uľahčili tak online vzdelávanie," oznámil minister.

• Vyrob si recyklorúško! - kreatívna úloha (26. marec – 10. apríl 2020)

• Milí malí a veľkí Recyklohráči!

Situácia, v akej sme sa v posledných dňoch kvôli ochoreniu COVID-19 ocitli nie je pre nikoho ľahká. Byť v domácej karanténe je pre malých aj veľkých Recyklohráčov zložitá a je úplne normálne, že na Vás môže dôjsť chvíľka smútku a úzkosti. Je veľmi dôležité zachovať si v týchto dňoch aspoň nejaký optimizmus a dobrú náladu. Veríme, že aj naša aktuálna – karanténna úloha Vás aspoň na malú chvíľku rozveselí a pr

• VYHODNOTENIE OKRESNÉHO KOLA SOČ (42. ročník)

• Aj tento školský rok prebiehalo okresné kolo SOČ – v poradí už 42. ročník. Naša škola bola nachystaná už tradične na organizáciu tejto súťaže, avšak súčasná situácia v súvislosti s opatreniami z dôvodu obmedzenia šírenia koronavírusu to celé zariadila v tomto školskom roku trochu ináč. Do okresného kola súťaže bolo tento školský rok zapojených 65 žiakov z 15 stredných škôl z okresu Žilina s 55 súťažnými prácami.

• Zostaň doma, apelujú naši talianski priatelia

• Študenti aj učitelia z našej spriaznenej školy Liceo Attilio Bertolucci z Parmy v Taliansku nám posielajú motivačné video a apelujú, aby sme ostali doma, pretože to je v terajšej situácii to najlepšie, čo každý z nás môže urobiť.

• Usmernenie ministerky ŠVVaŠ SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach

• Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na zák

• Aktuálne opatrenie na ochranu zdravia pred koronavírusom - informácia o zatvorení školy
        • Gymze vládlo retro: prvý ročník Oldies párty prilákal študentov aj absolventov
        • Zaujímavé pokusy I.B

• Na februárových laboratórnych cvičeniach z chémie v triede s prírodovedným zameraním „horeli ruky“, „tiekla krv“, písalo sa neviditeľným atramentom, čo-to vybuchovalo či po zatrepaní menilo farbu. Tieto a aj ďalšie zaujímavé efektné pokusy si v našom modernom chemickom laboratóriu vyskúšali žiaci I.B triedy. V rámci rovesníckeho vzdelávania im s realizáciou týchto neštandardných pokusov pomohli žiaci II.A triedy – Maťka, Ondrej a Martin, ktorí

• Školské kolo SOČ – 42. ročník

• Dňa 17. februára 2020 sa našej škole konala prehliadka prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 9 žiakov v 8 súťažných odboroch. Pred hodnotiacimi komisiami odprezentovali svoje práce veľmi úspešne:

• GYMZA A PARTNERSKÁ ŠKOLA V PETROHRADE

• V dňoch 19. 2. - 26. 2. 2020 sa vybraní žiaci II.C a žiačka III.C triedy zúčastnili výmenného pobytu v čarokrásnom ruskom meste Petrohrad. Táto výmena vzišla z myšlienky vytvorenia a prehĺbenia partnerstva medzi slovenskými a ruskými školami. Čo na to učitelia a študenti?

• I AMbitious - príležitosť pre študentov

• I AMbitious je ročný program neformálneho vzdelávania pre ambicióznych stredoškolákov z celého Slovenska. Program vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné a kariérne vedomosti a skúsenosti. Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa zameriavame na ich rozvoj v jednotlivých krajoch a nie celoplošne pre celé Slovensko.