• ONLINE FRIday 2021
        • Spustenie stránky www.mojastredna.sk

• 13. 2. 2021
          • Vážení učitelia, rodičia, žiaci,

odbor školstva a športu ŽSK si Vás dovoľuje informovať o spustení stánky o stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja www.mojastredna.sk. Na stránke je možné si stiahnuť brožúru stredných škôl 2021.

• Virtuálne stretnutie študentov z projektu ERASMUS+ Digital competence and eSafety

• 11. 2. 2021
          • Pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečného internetu sa v rámci projektu Erasmus+ virtuálne stretlo viac ako 60 študentov zo 6 krajín. Prvé medzinárodné online stretnutie sa nieslo v znamení spoznávania sa, zážitkových a kooperatívnych aktivít. Hlavnú taktovku prevzal koordinátor z Grécka, ktorý bližšie predstavil projekt a jeho ciele. Potom dostali slovo samotní študenti z Grécka, Poľska, Slovenska, Talianska, Islandu a Švédska. Tí odprez

• 1. vydanie časopisu Gymzák
        • Úspech našich žiakov na okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku 2020/2021

• 24. 1. 2021
          • Dňa 20. 01. 2021 sa uskutočnil 31. ročník okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku. Svoje zastúpenie v postupovej súťaži malo aj naše gymnázium. Reprezentovali ho žiačky zo skupín s rozšírenou výučbou nemeckého jazyka, v ktorých sa žiaci pripravujú na Nemecký jazykový diplom I. a II. stupňa. A tu sú výsledky:

• Knižné búdky na Gymze a pomoc Žilinskému útulku

• 20. 1. 2021
          • Máte doma knihy, ktoré nikto nečíta? Chcete pomôcť dobrej veci? Doneste nepoužívané knihy do školy, aby si ich mohli prečítať ostatní! Zdieľajte so žiakmi našej školy vašich obľúbených spisovateľov, postavy a príbehy. Alebo naopak – môžete si prečítať knihy zadarmo. Zapojte sa do projektu a podporte voľný prístup k literatúre.

• Festival umenia na GYMZE

• 15. 1. 2021
          • Si kreatívny, rád maľuješ, kreslíš, alebo fotíš? Máme pre teba skvelú príležitosť. Neváhaj sa o svoj talent podeliť a zapoj sa do Festivalu umenia na Gymze. Festival bude plný zaujímavých aktivít, ktoré ti priblížia umenie. Čaká ťa výstava vybraných fotografií a malieb našich študentov. Prejav sa a pošli nám na mail svoje dielo! Objav v sebe svoj talent a ukáž, čo v tebe je. Budeme sa tešiť!

• Vianočná vďaka

• 23. 12. 2020
          • Aj tento rok naša škola Gymnázium Hlinská spolupracovala na projekte Roots and Shoots počas jesenných mesiacov na viacerých aktivitách. Hlavný tím sa touto cestou chce poďakovať všetkým pedagógom a študentom.

• S mobilmi do prírody

• 23. 12. 2020
          • Naša škola sa počas tohto školského roka aktívne zapája do projektu Hurá von s PlantNetom! Ako jedna z 20 stredných škôl zo Slovenska spolupracujeme s francúzskymi vývojármi aplikácie PlantNet, ktorá umožňuje identifikáciu rastlín pomocou odoslanej fotografie. Vďaka projektovým aktivitám môžu študenti či rodinní príslušníci objavovať a preskúmavať vonkajšie prostredie, rastliny a živočíchy. Najväčšie pozitíva tohto projektu sú čas prežitý v

• GYMZA má vlastnú výmeničku tepla

• 21. 12. 2020
          • Pre všetkých súčasných i budúcich gymzákov prišla dobrá novina. Vybudovali sme, s podporou ŽSK, novučičkú výmenníkovú stanicu tepla v budove našej školy. Veríme, že bude slúžiť pre mnoho generácií gymzákov.

• „JEDEN, JEDNA Z NÁS...  25 rokov Univerzity tretieho veku UNIZA“

• 20. 12. 2020
          • Vážené dámy, vážení páni,

započúvajte sa do rozprávania, v čase adventu..., ktoré ponúka humanitu, ušľachtilosť a radosť.

Nazrite do PRÍBEHU výnimočnej osobnosti, pani Ing. Jarmily Turoňovej, a do PRÍBEHU Gymnázia Hlinská v Žiline, ktorí sú jedinečným partnerom U3V UNIZA v dobrovoľníckych aktivitách vo vzdelávaní.

• Školský časopis

• 3. 12. 2020
          • Hľadáme ľudí, ktorí vedia pracovať s grafickým programom Affinity publisher a vedeli by pomôcť s tvorbou časopisu, vyskúšali niečo nové alebo zlepšili svoje zručnosti.

• Práca na projektoch Erasmus+ na našej škole pokračuje

• 23. 11. 2020
          • Ako sme už informovali, tento školský rok boli na našom Gymnáziu spustené dva medzinárodné projekty programu ERASMUS+. Prvým je ekologicky zameraný projekt European Students for Sustainability a druhým je projekt týkajúci sa digitálnych zručnosti a bezpečnosti na internete Digital Competence and eSafety. Čo sme stihli zatiaľ urobiť?

• Zbierka Hodina deťom

• 18. 11. 2020
          • Milí žiaci, rodičia, učitelia a priatelia školy,

19. 11. sa mala na našej škole konať zbierka Hodina deťom, avšak kvôli pandemickým opatreniam sa tento rok spájame za všetky deti na Slovensku len virtuálne. Ak chcete podporiť deti v ohrození a krízových situáciách, môžete tak spraviť zaslaním SMS na číslo 800 v hodnote 4 eurá alebo online na hodinadetom.sk.

• 43. ROČNÍK SOČ

• 14. 11. 2020
          • Milí študenti,

opäť aj v tomto školskom roku sa môžete zapojiť do ďalšieho, v poradí už 43. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti

Stredoškolská odborná činnosť je prehliadkou tvorivého myslenia, odborných vedomostí, skúseností a talentu mládeže.

• Zvonenie

Nedeľa 5. 12. 2021