• Gymze vládlo retro: prvý ročník Oldies párty prilákal študentov aj absolventov
        • Zaujímavé pokusy I.B

• 10. 3. 2020
          • Na februárových laboratórnych cvičeniach z chémie v triede s prírodovedným zameraním „horeli ruky“, „tiekla krv“, písalo sa neviditeľným atramentom, čo-to vybuchovalo či po zatrepaní menilo farbu. Tieto a aj ďalšie zaujímavé efektné pokusy si v našom modernom chemickom laboratóriu vyskúšali žiaci I.B triedy. V rámci rovesníckeho vzdelávania im s realizáciou týchto neštandardných pokusov pomohli žiaci II.A triedy – Maťka, Ondrej a Martin, ktorí

• Školské kolo SOČ – 42. ročník

• 4. 3. 2020
          • Dňa 17. februára 2020 sa našej škole konala prehliadka prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 9 žiakov v 8 súťažných odboroch. Pred hodnotiacimi komisiami odprezentovali svoje práce veľmi úspešne:

• GYMZA A PARTNERSKÁ ŠKOLA V PETROHRADE

• 2. 3. 2020
          • V dňoch 19. 2. - 26. 2. 2020 sa vybraní žiaci II.C a žiačka III.C triedy zúčastnili výmenného pobytu v čarokrásnom ruskom meste Petrohrad. Táto výmena vzišla z myšlienky vytvorenia a prehĺbenia partnerstva medzi slovenskými a ruskými školami. Čo na to učitelia a študenti?

• I AMbitious - príležitosť pre študentov

• 26. 2. 2020
          • I AMbitious je ročný program neformálneho vzdelávania pre ambicióznych stredoškolákov z celého Slovenska. Program vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné a kariérne vedomosti a skúsenosti. Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa zameriavame na ich rozvoj v jednotlivých krajoch a nie celoplošne pre celé Slovensko.

• Hlasovanie za výber piesní do zvonenia

• 23. 2. 2020
          • Zahlasuj aj Ty za výber tých najlepších piesní do zvonení v školskom rozhlase. Hlasovanie už je spustené a bude trvať až do 29. 2. 2020 (sobota). Nájdeš ho na nasledujúcom odkaze:

• Navštívil nás Hviezdoslav

• 20. 2. 2020
          • Dňa 11. 02. 2020 sa naša škola, ako tomu býva aj po iné roky, opäť zahalila do krásnych veršov a príbehov. V priestoroch gymnázia sa uskutočnilo už tradičné školské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

• Prednáška o spisovateľoch nášho regiónu

• 20. 2. 2020
          • Dňa 20. 2. 2020 sa žiaci navštevujúci seminár zo slovenského jazyka a literatúry mali možnosť oboznámiť s prednáškou od lektora Mgr. V. Homolu na tému „Spisovatelia môjho regiónu“.

• Jarná škola programovania 2020 - Internet vecí a robotika

• 20. 2. 2020
          • V dňoch 23. 3. 2020 - 27. 3. 2020 sa na Fakulte riadenia a informatiky, Katedre technickej kybernetiky, Žilinskej univerzity v Žiline pre veľký záujem opäť uskutoční týždenný intenzívny kurz s názvom "Jarná škola programovania 2020".

• GoUSA - ponuka štúdia v USA

• 19. 2. 2020
          • Vážení študenti,

touto cestou by sme Vás – prvákov, druhákov, prípadne tretiakov – radi pozvali na GoUSA udalosť, ktorú organizuje Veľvyslanectvo USA dňa 26. 02. 2020 na Žilinskej univerzite od 10:30 do 13:30.

• Štvrtáci, neviete si rady s maturitou?

• 18. 2. 2020
          • Viete, ako prebieha maturitná skúška?

Viete, čo je to interná a externá časť maturitnej skúšky?

Viete, ako funguje interná a externá časť maturitnej skúšky?

• Nový eTwinning projekt na našej škole

• 18. 2. 2020
          • Na základe predchádzajúcej spolupráce nás partnerská škola z Grécka (ostrov Kos) oslovila s ponukou zapojiť sa do nového projektu Erasmus+. Projekt bude zameraný na digitálne zručnosti a bezpečnosť v on-line svete. V súčasnosti sú do partnerstva okrem nás a koordinátorov z Grécka zapojené krajiny Poľsko, Švédsko, Taliansko a Island. Podaniu samotnej žiadosti predchádza spoločná spolupráca v rámci virtuálnej platformy Európskej únie eTwinning.

• GYMZA DOD 2020

• 17. 2. 2020
          • Tohtoročný DOD na Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline sa uskutočnil v dňoch 06. 02. 2020 a 08. 02. 2020 v priestoroch našej školy. Návštevníci zo základných škôl žilinského kraja sa zúčastnili otvorených vyučovacích hodín a interaktívnych workshopov s jazykovým, matematickým, prírodovedným, či športovým zameraním.

• Vydarený kurz zimných športov

• 13. 2. 2020
          • Aj v tomto školskom roku sa naši prváci zúčastnili kurzovej formy výučby na svahoch Kubínskej hole. Naučiť a zdokonaliť sa mohli v lyžovaní či snowboardingu. Všetci žiaci spravili počas tohto týždňa neskutočný pokrok, čo sa odzrkadlilo aj v piatkových pretekoch. Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme veľa krásnych chvíľ na svahoch lyžiarskych stredísk.

• Prednáška „Gnozeologické a metodologické východiská filozofie dejín“
      • Zvonenie

Nedeľa 5. 12. 2021