• Deň zdravých muffinov

• 30. 11. 2019
          • Dňa 06. 12. 2019 sa na našej škole bude konať Deň zdravých muffinov. Zapojiť sa môžete aj vy. Ale pozor! V našej ponuke je iba 10 prezentačných stolov po 5€! Ak máte záujem, príďte v utorok 03. 12. 2019 o 13:35 do učebne S12 zapísať sa k vedúcim Školskej firmy. Tešíme sa na vaše skvelé muffiny!

• Naše florbalové tímy zabojovali na majstrovstvách okresu

• 28. 11. 2019
          • V uplynulom týždni sa konali majstrovstvá okresu vo florbale chlapcov a dievčat. Naše tímy zabojovali o postup na vyššie kolo súťaže. Najviac sa darilo chlapcom, ktorí suverénne vyhrali skupinu a postúpili do semifinále. Oba semifinálové zápasy boli plné napätia a náhlych zvratov. Nakoniec naši skončili na nádhernom 2. mieste. Srdečne gratulujeme a vieme, že florbal má na našej škole sľubnú budúcnosť.

• Kurz letných športov - lezenie na umelých stenách

• 28. 11. 2019
          • Počas novembra sme absolvovali so žiakmi II. ročníka kurz letných športov - lezenie na umelých stenách. Zo strany žiakov bol o tento kurz veľký záujem. Spoločne sme celý týždeň navštevovali lezecké centrum LA SKALA, kde nás skúsení inštruktori naučili techniky lezenia a istenia. Na zhodnotenie kurzu vyberáme z odpovedí žiakov z online dotazníka realizovaného pre potreby spätnej väzby. Na otázku Zhodnoť svoju skúsenosť z tohto kurzu odpovedali

• Medzinárodné projekty a spolupráca

• 26. 11. 2019
          • Vďaka programu eTwinning má aj naša škola možnosť komunikovať, spolupracovať, zdieľať aktivity a projekty s učiteľmi a žiakmi viac ako 200 000 škôl, ktoré sú súčasťou zaujímavej vzdelávacej európskej komunity.

• Výsledky školského kola Olympiády v anglickom jazyku
        • Mladí mladým o Nežnej revolúcii

• 22. 11. 2019
          • Dňa 7. 11. žiačky z 2.C triedy v rámci projektu Nežná revolúcia uskutočnili projektovú hodinu z dejepisu a občianskej náuky k téme 17. november v Žiline. Táto hodina sa uskutočnila v ZŠ Lietava. Témou tejto prezentácie boli udalosti, ktoré sa odohrali 17. 11. 1989 – Nežná revolúcia v Žiline. Pre žiakov sme si prichystali rôzne aktivity zábavnou formou. Po skončení prezentácie žiaci vypĺňali aj dotazník, ktorý sa týkal danej témy. Aktívne sa za

• Výsledky školského kola Olympiády v ruskom jazyku
        • Beseda s rodenými Francúzmi

• 20. 11. 2019
          • Dňa 15. novembra na našu školu zavítala milá návšteva z ďalekého Francúzska, na ktorú sme sa veľmi tešili, keďže niektorí z nás sa učia tento veľmi obľúbený a naozaj nádherný jazyk. Spolu s vyučujúcimi sme privítali dvoch sympatických Francúzov, pánov Paul a Maxime Depuydt, ktorí nám pripravili vzdelávaciu a obohacujúcu hodinu plnú francúzskeho jazyka, ktorý sme mali možnosť počuť naživo a otestovať si tak našu francúzštinu.

• POZVÁNKA PRE RODIČOV ŽIAKOV GYMNÁZIA NA HLINSKEJ 29 V ŽILINE

• 12. 11. 2019
          • Vážení rodičia,

pozývame Vás v mene výboru Rodičovského združenia pri Gymnáziu na Hlinskej 29 v Žiline a v mene vedenia školy na schôdze rodičovského združenia, ktoré sa uskutočnia dňa 25. novembra 2019 (pondelok) v priestoroch školy. Začiatok je o 16.45 hod.

• Exkurzia do Školy ochrany prírody vo Varíne

• 11. 11. 2019
          • V pondelok 4. 11. 2019 sa žiaci I.B, teda triedy s rozšírenou výučbou prírodovedných predmetov a informatiky, zúčastnili Dňa otvorených dverí v Škole ochrany prírody vo Varíne. Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra pripravili toto podujatie v rámci Týždňa vedy a výskumu na Slovensku. Naši študenti sa počas besedy s pánom Roaldom Tretiníkom, ktorý pracuje ako strážca prírody v našom najbližšom národnom parku, dozvedeli o možnostiach ochr

• Štvrtá vedecká a praktická konferencia rusistov

• 10. 11. 2019
          • V piatok 8. novembra tohto roku v rámci výročného medzinárodného knižného veľtrhu „Bibliotéka", ktorý sa koná v Bratislave (výstavisko INHEBA Expo) sa uskutočnila z iniciatívy ruského veľvyslanectva na Slovensku a za podpory ruskej agentúry Rospečať, Ruského centra vedy a kultúry, Moskovskej štátnej univerzity M. Lomonosova, Prekladateľského inštitútu (Rusko), Asociácie rusistov Slovenska, Štvrtá vedecká a praktická konferencia rusistov venova

• Prednáška o štúdiu biomedicínskeho inžinierstva

• 8. 11. 2019
          • Dňa 24. 10. 2019 sme sa v rámci predmetu Človek a jeho ochrana presunuli do priestorov Žilinskej univerzity a zúčastnili sa prednášky zameranej na poskytnutie informácií o štúdiu biomedicínskeho inžinierstva. Prednáška a praktické ukážky boli realizované zážitkovou formou dvomi študentmi fakulty a preto bolo podujatie pre nás veľmi zaujímavé.

• Do Banskej Bystrice po stopách holokaustu

• 7. 11. 2019
          • Vo štvrtok 17. októbra sme sa ako skupinka tretiakov a štvrtákov spolu s pani učiteľkami Štalmachovou a Faškovou vybrali do v stredoveku „medenej“ Banskej Bystrice, ktorá však zohrala úlohu aj v moderných dejinách Slovenska – práve tu bolo 29. augusta 1944 vyhlásené Slovenské národné povstanie. Chladné, ale slnečné ráno trochu pripomínalo iné chladné ráno, ktoré sme zažili pred rokom počas exkurzie v Osvienčime.

• Župná kalokagatia SŠ 2019

• 7. 11. 2019
          • Prvý mesiac nového šk. roka 2019/2020 ubehol ako voda, nastal čas adaptovania sa na učenie, reagovania na nové výzvy. Jednou z prvých bola „Župná kalokagatia SŠ 2019“, súťaž tradične realizovaná pod záštitou predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej.

• Zvonenie

Nedeľa 5. 12. 2021