• STREDOŠKOLSKÝ PODNIKATEĽSKÝ ZÁMER

• 22. 9. 2021
          • ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ VYHLASUJE 11. ROČNÍK OCENENIA STREDOŠKOLSKÝ PODNIKATEĽSKÝ ZÁMER

Si študentom strednej školy so sídlom na území Žilinského Kraja?

• TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA

• 20. 9. 2021
          • ZMEŇ SVOJ KRAJ K LEPŠIEMU: PRIHLÁS SA DO TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA

od 16.-22. septembra bude aj v Žilinskom kraji prebiehať Týždeň dobrovoľníctva. Počas neho sa môžete prihlásiť do spektra aktivít, ktoré pripravila Sekcia pre mládež ŽSK naprieč celým krajom. Pomáhať môžete pri čistení životného prostredia, sprevádzaní našich seniorov, čistení okolia, vyrábaní darčekov, zveľaďovaní interiérov a pri ďalších rozmanitých aktivitách.

• POZVÁNKA PRE RODIČOV ŽIAKOV GYMNÁZIA NA HLINSKEJ 29 V ŽILINE

• 19. 9. 2021
          • Vážení rodičia,

pozývame Vás v mene výboru Rodičovského združenia pri Gymnáziu na Hlinskej 29 v Žiline a v mene vedenia školy na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa uskutočnia online dňa 21. septembra 2021 (utorok) na platforme MS Teams.

• Začiatok školského roka 2021/2022

• 29. 8. 2021
          • Oznamujeme žiakom Gymnázia na Hlinskej 29 v Žiline, že začiatok školského roka sa uskutoční dňa 2. septembra 2021 v kmeňových triedach školy so začiatkom:

• Gymzák na celoslovenskom kole Ekonomickej olympiády

• 1. 7. 2021
          • Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Svojím poňatím prispieva k ďalšiemu rozvoju kľúčových schopností a znalostí študentov v tomto odbore. Otázky do súťaže a koncepciu Ekonomickej olympiády spoluvytvárajú ekonómovia a odborníci z inštitútu INESS, Národnej banky Slovenska, Slovenskej ekonomickej spoločnosti, Ekonomickej fakulty UMB, Ekonomickej univerzity, Inš

• Súťaž ENGLISH POSTER COMPETITION

• 17. 6. 2021
          • Dňa 3. júna 2021 sa na našej škole uskutočnila súťaž v prezentovaní vlastnoručne vyrobených plagátov s názvom English Poster Competition. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách – „Jednotlivci“ a „Dvojice“. Tento ročník súťaže sa niesol v znamení cestovania do vysnívanej destinácie. Žiaci pri tvorbe svojich plagátov a prezentácií vychádzali z reálneho prieskumu trhu – zistili si spôsob dopravy do vysnívanej destinácie, našli si vhodné ubytovanie

• Úspech našich žiakov

• 17. 6. 2021
          • Dňa 31. 5. 2021 sa uskutočnilo vyhlásenie 12. ročníka súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva, ktorú každoročne vyhlasuje Univerzita Konštantína Filozofa, Katedra slovenského jazyka a literatúry.

• Medzigeneračný workshop - Priateľ mi podal ruku

• 16. 6. 2021
          • „Priateľ mi podal ruku“. Ak niekto túto vetu už vyslovil, je šťastný človek, ktorý v živote stretol skutočného priateľa. Téma priateľstva rezonovala aj počas celého medzigeneračného workshopu, ktorý zorganizovala univerzita tretieho veku pri Ústave celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline (U3V UNIZA) v spolupráci s vedením a študentami II.A triedy Gymnázia Hlinská v Žiline. V online priestore sme spoločne - seniori aj juniori vy

• V medzinárodnom ekoprojekte je gymza druhá

• 15. 6. 2021
          • Roots & Shoots

Vo štvrtok 10. 06. 2021 sa uskutočnila online medzinárodná konferencia pre študentov zapojených do projektu. Na konferencii sa prihovorila organizátorom a študentom aj hlava Slovenskej republiky p. prezidentka Čaputová.

• Virtuálne stretnutie z projektu Erasmus+ Digital Competence and eSafety

• 11. 6. 2021
          • V utorok 1. júna 2021 sa uskutočnilo už druhé online stretnutie účastníkov projektu zameraného na rozvoj digitálnych kompetencií a bezpečnosti na internete. V projekte sú okrem študentov našej školy zapojení študenti z Poľska, Grécka, Švédska, Talianska a Islandu. Úlohou škôl bolo vytvoriť návrhy loga pre projekt. Naši študenti sa s touto úlohou výborne popasovali a do finále sme posunuli tri návrhy. Študenti pracovali po dvojiciach v online n

• Víťazom krajského kola Chemickej olympiády kategórie C je GYMZÁK
        • Gymza sa zapája! ROOTS & SHOOTS 2020/2021

• 7. 6. 2021
          • Ďalší školský rok je takmer za nami a spolu s ním aj mnoho zaujímavých aktivít, do ktorých sa naša škola mala možnosť zapojiť. Napriek dištančnému vzdelávaniu a nepriaznivej situácii s korona vírusom, sme ani raz nezaváhali a s radosťou sme sa do nich pustili.

• BARS 2020-2021 – Hovoriace stromy Ussuri

• 7. 6. 2021
          • Naši študenti z prvého ročníka (Samuel Michel, Alžbeta Segečová, Martin Fonš) a z druhého ročníka (Šimon Jurkovič, Timea Gogová, Sofia Kantoríková) sa zúčastnili celoslovenskej súťaže pod vedením lektora, ktorá sa konala už po piatykrát s podporou zastupiteľstva Ruskej federácie v Bratislave a Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu.

• Medzinárodný deň biodiverzity v triede s prírodovedným zameraním

• 1. 6. 2021
          • 22. mája si pripomíname Medzinárodný deň biodiverzity. Pri príležitosti tohto dňa boli pre žiakov I.B triedy pripravené dve aktivity.

Najprv v rámci laboratórnych cvičení z biológie absolvovali mini – exkurziu zameranú na biodiverzitu – druhovú pestrosť rastlín v okolí školy. Spoločne spoznávali a charakterizovali predstaviteľov ihličnanov i magnóliorastov a pri neznámejších druhoch využívali aj pomoc mobilnej aplikácie Pl@ntNet.

• GYMZA PIJE ČAJ A POMÁHA

• 27. 5. 2021
          • Vedeli ste, že čaj oslavuje svoj Medzinárodný deň? Je to tak!

Každoročne si celý svet 21. mája pripomína benefity pitia čaju, hovorí sa o podmienkach jeho pestovania a kladie sa dôraz na podporu fair-trade predaja.

• Zvonenie

Nedeľa 5. 12. 2021