• EXKURZIA V SPAĽOVNI ODPADU SPITTELAU VO VIEDNI

• 2. 10. 2019
          • Dňa 25. 9. 2019 sme sa spolu s 13 vybranými žiakmi nášho gymnázia v rámci spolupráce so Strojníckou fakultou – Katedrou energetickej techniky Žilinskej univerzity zúčastnili opätovne aj v tomto školskom roku odbornej exkurzie do spaľovne odpadu Spittelau vo Viedni.

• Hlasovanie do školského rozhlasu

• 2. 10. 2019
          • Zahlasuj aj Ty za výber tých najlepších piesní do školského rozhlasu. Hlasovanie už je spustené a bude trvať až do 9. 10. 2019 (streda). Nájdeš ho na nasledovnom odkaze:

• Školský rok 2019/20 spustila GYMZA v novom šate

• 28. 9. 2019
          • Dňa 28. 08. 2019, v čase, keď vrcholia posledné prípravy na úspešné začatie nového školského roka, sa celá naša Gymza vrátane učiteľského zboru zapojila do nových aktivít a projektov s organizáciou SYTEV (organizácia práce s deťmi a mládežou). O tejto organizácii a všetkých aktivitách a úlohách, ktoré plní a nie len o tom, nám prišiel porozprávať Lukáš Hrošovský, ktorý sa aktívne zapája do diania a života mladých ľudí, študentov nielen na Slov

• Prezentácie o štúdiu v zahraničí oslovili našich štvrtákov

• 26. 9. 2019
          • V stredu a vo štvrtok 18. a 19. septembra sa uskutočnili prezentácie škandinávskych a britských vysokých škôl pre študentov štvrtého ročníka.

Organizácie Scandinavianstudy a Cambridgestudy sa sústreďujú na pomoc študentom s prihlásením a štúdiom na vysokých školách v zahraničí. Prezentujúcimi boli bývalí študenti, ktorí na vybraných univerzitách študovali.

• Futurikon 2019

• 25. 9. 2019
          • Žiaci tretieho ročníka mali dňa 16. 09. 2019 príležitosť zúčastniť sa akcie Futurikon v priestoroch Žilinskej univerzity. Žiaci sa mohli zapojiť do súťaží a vyhrať rôzne zaujímavé ceny. Počas akcie mali tiež možnosť zúčastniť sa workshopov zo všetkých možných oblastí súvisiacich so štúdiom na tejto univerzite. Prednášky o digitálnom marketingu, rozvoji biznisu na webe, komunikácii či online športoch a ich vplyve na celosvetovú športovú scénu p

• 42. ROČNÍK SOČ

• 24. 9. 2019
          • Milí študenti,

opäť aj v tomto školskom roku sa môžete zapojiť do ďalšieho, v poradí už 42. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti.

Stredoškolská odborná činnosť je prehliadkou tvorivého myslenia, odborných vedomostí, skúseností a talentu mládeže.

• Deň polície

• 24. 9. 2019
          • Každoročne sa v našom meste koná niekoľko akcií. Jednou z nich bola aj akcia DEŇ POLÍCIE. V tento deň si naši žiaci tretieho a štvrtého ročníka mohli z blízka pozrieť simulovaný zásah policajtov proti výtržníkom, zásah kukláčov, či rukojemnícku drámu. V rámci tejto akcie si policajný zbor pripravil aj názornú ukážku sebaobrany či zlaňovanie z výšky.

• Projekt „Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa“

• 3. 9. 2019
          • Počas mesiacov september a október 2019 bude na našej škole prebiehať projekt v rámci grantového programu ŽSK „Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac 2019“. Projekt pod názvom „Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa“ sa primárne zameriava na tematiku nepravdivých či vedome skreslených informácií, jeho hlavným cieľom je predovšetkým zvýšiť informovanosť žiakov v oblasti prevencie pred dezinformáciami v mediálnom priestore.

• ISIC karty

• 23. 8. 2019
          • Žiaci 1. ročníka si môžu prevziať „ISIC karty“ počas úradných hodín v čase od 7:30 do 11:30 v kancelárii školy v dňoch:

• 26. 8. 2019 (pondelok)
            • 28.
        • Orientačný beh na Gymze

• 19. 8. 2019
          • Naša škola sa už tradične zapája do súťaží, ktoré organizuje Slovenský zväz orientačných športov pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

• MSR SK LIGA vo florbale JOJ nadácia Košice 2019

• 19. 8. 2019
          • Dňa 19. 6. 2019 sme v poobedňajších hodinách vycestovali na dlhú púť do Košíc na Majstrovstvá Slovenska vo Florbale, ktoré boli organizované pod záštitou Nadácie JOJ v celoslovenskej súťaži SK LIGA. Dňa 20. 6. 2019 nám začínal hrací deň, kde sa prebojovali a medzi sebou zápolili 4 najlepšie tímy z celého Slovenska. Tímy z Lipian a Partizánskeho, v ktorých boli hráči z profesionalnych tímov nám príliš šance na výhru nedali, ale dopriali nám v

• GYMZA Olympijský deň 2019