• ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎
          • Zobraziť

• Vyrob si recyklorúško! - kreatívna úloha (26. marec – 10. apríl 2020)

• 26. 3. 2020
          • Milí malí a veľkí Recyklohráči!

Situácia, v akej sme sa v posledných dňoch kvôli ochoreniu COVID-19 ocitli nie je pre nikoho ľahká. Byť v domácej karanténe je pre malých aj veľkých Recyklohráčov zložitá a je úplne normálne, že na Vás môže dôjsť chvíľka smútku a úzkosti. Je veľmi dôležité zachovať si v týchto dňoch aspoň nejaký optimizmus a dobrú náladu. Veríme, že aj naša aktuálna – karanténna úloha Vás aspoň na malú chvíľku rozveselí a pr

• VYHODNOTENIE OKRESNÉHO KOLA SOČ (42. ročník)

• 25. 3. 2020
          • Aj tento školský rok prebiehalo okresné kolo SOČ – v poradí už 42. ročník. Naša škola bola nachystaná už tradične na organizáciu tejto súťaže, avšak súčasná situácia v súvislosti s opatreniami z dôvodu obmedzenia šírenia koronavírusu to celé zariadila v tomto školskom roku trochu ináč. Do okresného kola súťaže bolo tento školský rok zapojených 65 žiakov z 15 stredných škôl z okresu Žilina s 55 súťažnými prácami.

• Zostaň doma, apelujú naši talianski priatelia

• 14. 3. 2020
          • Študenti aj učitelia z našej spriaznenej školy Liceo Attilio Bertolucci z Parmy v Taliansku nám posielajú motivačné video a apelujú, aby sme ostali doma, pretože to je v terajšej situácii to najlepšie, čo každý z nás môže urobiť.

• Usmernenie ministerky ŠVVaŠ SR vo veci prerušenia vyučovania v školách a školských zariadeniach

• 12. 3. 2020
          • Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na zák

• Aktuálne opatrenie na ochranu zdravia pred koronavírusom - informácia o zatvorení školy
          • Usmernenie MŠVVaŠ SR č. 3 k šíreniu koronavírusu

• 11. 3. 2020
          • V súvislosti so šírením respiračného ochorenia COVID-19 vyvolaného novým koronavírusom SARS-CoV-2 zasadal dňa 9. 3. 2020 Ústredný krízový štáb, ktorý prijal ďalšie opatrenia a zákazy pre školy.

• Gymze vládlo retro: prvý ročník Oldies párty prilákal študentov aj absolventov
        • Zaujímavé pokusy I.B

• 10. 3. 2020
          • Na februárových laboratórnych cvičeniach z chémie v triede s prírodovedným zameraním „horeli ruky“, „tiekla krv“, písalo sa neviditeľným atramentom, čo-to vybuchovalo či po zatrepaní menilo farbu. Tieto a aj ďalšie zaujímavé efektné pokusy si v našom modernom chemickom laboratóriu vyskúšali žiaci I.B triedy. V rámci rovesníckeho vzdelávania im s realizáciou týchto neštandardných pokusov pomohli žiaci II.A triedy – Maťka, Ondrej a Martin, ktorí

• Školské kolo SOČ – 42. ročník

• 4. 3. 2020
          • Dňa 17. februára 2020 sa našej škole konala prehliadka prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 9 žiakov v 8 súťažných odboroch. Pred hodnotiacimi komisiami odprezentovali svoje práce veľmi úspešne:

• GYMZA A PARTNERSKÁ ŠKOLA V PETROHRADE

• 2. 3. 2020
          • V dňoch 19. 2. - 26. 2. 2020 sa vybraní žiaci II.C a žiačka III.C triedy zúčastnili výmenného pobytu v čarokrásnom ruskom meste Petrohrad. Táto výmena vzišla z myšlienky vytvorenia a prehĺbenia partnerstva medzi slovenskými a ruskými školami. Čo na to učitelia a študenti?

• I AMbitious - príležitosť pre študentov

• 26. 2. 2020
          • I AMbitious je ročný program neformálneho vzdelávania pre ambicióznych stredoškolákov z celého Slovenska. Program vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné a kariérne vedomosti a skúsenosti. Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa zameriavame na ich rozvoj v jednotlivých krajoch a nie celoplošne pre celé Slovensko.

• Hlasovanie za výber piesní do zvonenia

• 23. 2. 2020
          • Zahlasuj aj Ty za výber tých najlepších piesní do zvonení v školskom rozhlase. Hlasovanie už je spustené a bude trvať až do 29. 2. 2020 (sobota). Nájdeš ho na nasledujúcom odkaze:

• Navštívil nás Hviezdoslav

• 20. 2. 2020
          • Dňa 11. 02. 2020 sa naša škola, ako tomu býva aj po iné roky, opäť zahalila do krásnych veršov a príbehov. V priestoroch gymnázia sa uskutočnilo už tradičné školské kolo Hviezdoslavovho Kubína.

• Prednáška o spisovateľoch nášho regiónu

• 20. 2. 2020
          • Dňa 20. 2. 2020 sa žiaci navštevujúci seminár zo slovenského jazyka a literatúry mali možnosť oboznámiť s prednáškou od lektora Mgr. V. Homolu na tému „Spisovatelia môjho regiónu“.

• Jarná škola programovania 2020 - Internet vecí a robotika

• 20. 2. 2020
          • V dňoch 23. 3. 2020 - 27. 3. 2020 sa na Fakulte riadenia a informatiky, Katedre technickej kybernetiky, Žilinskej univerzity v Žiline pre veľký záujem opäť uskutoční týždenný intenzívny kurz s názvom "Jarná škola programovania 2020".

• GoUSA - ponuka štúdia v USA

• 19. 2. 2020
          • Vážení študenti,

touto cestou by sme Vás – prvákov, druhákov, prípadne tretiakov – radi pozvali na GoUSA udalosť, ktorú organizuje Veľvyslanectvo USA dňa 26. 02. 2020 na Žilinskej univerzite od 10:30 do 13:30.

• Štvrtáci, neviete si rady s maturitou?

• 18. 2. 2020
          • Viete, ako prebieha maturitná skúška?

Viete, čo je to interná a externá časť maturitnej skúšky?

Viete, ako funguje interná a externá časť maturitnej skúšky?